Domácí příznivci mohli být s úvodem utkání spokojeni. Přerov, ač oslabený o několik hráček základní sestavy, působil nebojácný a svěžím dojmem a brzy se dokázal dostat nad favoritem do vedení.

„Že ztratíme úvodní set jsem tedy rozhodně nečekal. Mančaft to podcenil. Nebyli jsme na to mentálně připraveni. Domácí nás také za to ztrestali," okomentovanou nečekanou ztrátu sady prostějovský trenér Miroslav Čada.

Jeho protějšek hodnotil dle očekávání úvodní sadu jen kladně. „Soupeře jsme evidentně překvapili. Bylo to dáno i tím, že jsme v průběhu dějství prakticky neudělali žádné chyby," pověděl Libor Gálík, lodivod Přerova.

Favorit se však dokázal otřepat a na palubovce už byl jasným pánem. Domácí stačili uhrát jen deset bodů a v následujícím dvanáct. „Tak jak jsme očekávali od druhého setu už přišel náš normální výkon a hřišti jsme už byli jasně lepším týmem," zmínil hostující kouč.

„Ve čtvrté sadě jsme se do zápasu dokázali ještě vrátit. Bohužel jsme zápas odehráli v šesti lidech, zbytek mančaftu nebyl ze zdravotních důvodů použitelný. Mohlo to samozřejmě hrát roli, ale určitě ne nějak výraznou. Holky zahrály docela dobře," řekl s úsměvem Gálík.

„Měli jsme však na zpočátku nepříznivý vývoj reagovat jinak. Dostali jsme se do nervozity, kupili jsme chyby a setý set jsme se z toho nemohli dostat. Špatně jsme bránili a dávali jsme lehká podání nebo ho kazili. To byly hlavní dvě věci, ve kterých jsme v zápase zaostávali," zhodnotil vystoupení svých svěřenek Čada.

„V utkání bylo vidět, že když holky nedělají chyby, tak jsou schopny proti tak silnému soupeři, jakým Prostějov je, zahrát. Právě taková Slavia či Ostrava by měla být pro nás hratelnější soupeř. Je paradox získat set proti Prostějovu a neuhrát žádný s Ostravou. Všechno asi souvisí s psychikou, na které musíme zapracovat," dodal kouč týmu Prechezy.

Další zápas čeká jeho svěřenkyně v sobotu 1. února, kdy se v rámci nadstavbové části soutěže, a to ve skupině o 6. – 10. místo utkají doma od 17 hodin s týmem Slavie Praha.

PVK Precheza – VK Agel Prostějov 1:3 (21, –10, –12, –17)

Nejvíce bodů: Langová 9, Pavelková 9, Nucová 8 – Malesevic 15, Kossányiová 14, Borovinšek 13.

Rozhodčí: Antušák a Kavala. Čas utkání: 86 minut. Diváků: 150.

Přerov: Skřičková, Štindlová, Kohoutová, Langová, Pavelková, Nucová. Libero: Radivojevičová. Střídaly: Šípová. Trenér: Libor Gálík.

Prostějov: Kossányiová, Malesevic, Borovinšek, Soares, Hutinski, Vincourová. Libero: Jášová. Střídala: Carter. Trenér: Miroslav Čada.