Jeden rozdíl byste ve čtvrtečním souboji obou celků přeci jen našli. Přerov tentokrát jako své domácí hřiště zvolil novou halu v Kojetíně. Trenér Libor Gálík věřil, že by právě tento fakt mohl misky vah přiklonit na stranu Přerovanek.

„Hráli jsme v Kojetíně, kde převážnou část týdne trénujeme. Věřili jsme, že změnu haly využijeme, bohužel, první dva sety to vypadalo úplně naopak," litoval Gálík.

Jeho svěřenkyně první dvě sady ztratily poměrně jasně 14:25 a 16:25. Vypadalo to, že utkání skončí debaklem a Přerov do brněnské odvety půjde s nulovými šancemi na postup.

„Měli jsme obrovské problémy na příjmu, od toho se pak odvíjely výsledky těch prvních dvou setů," vysvětloval přerovský kouč.

Pak se ale Přerovanky zvedly a ovládly další dvě sady, čímž si vynutily tie-break. Hlavně si ovšem vybojovaly zpět takřka ztracenou šanci jít v poháru dál.

„Začali jsme lépe přihrávat a zápas se začal obracet. Zlepšili jsme se ve všem, pomohla i nějaká střídání," prozradil Gálík.

V tie-breaku však Precheza nezachytila začátek a těžko pak skóre dotahovala, s výhrou tak domů odjížděly hráčky Králova Pole.

„Opět nám utekl začátek. I když jsme se do toho pak herně dostali, tak jsme prohráli," mrzelo trenéra.

Do Brna však rozhodně Přerov nepojede se svěšenou hlavou. Odveta je na programu 3. prosince. „Po dvou setech to vypadalo na debakl, ale pro poháry je nakonec ten výsledek de facto otevřený. Brno musí vyhrát, nám stačí taky vítězství, a potom zlatý set," připomněl Libor Gálík.

Přerovanky v extralize zatím bodovaly právě jen s KP, avšak výkonnostně to vůbec nebylo špatné.

„Bohužel tohle byl asi náš nejhorší výkon v sezoně. Do odvety ale máme dobrou šanci, pokud předvedeme lepší výkon, máme naději na postup," věří trenér Přerova.

Nyní už jeho tým čeká extraligové utkání ve Frýdku-Místku. V sobotu budou Přerovští konečně chtít naplno bodovat.

„Čeká nás měsíc, kdy máme relativně slabší soupeře. Pokud budeme předvádět výkony ze začátku soutěže, tak nemám strach o výsledek. Musí ale bojovat celý tým. Musíme do toho jít kolektivně a vyvarovat se hluchých míst," řekl na závěr Libor Gálík.

Volejbal Přerov Precheza – VK Královo Pole 2:3 (-14, –16, 20,19, –9)

Přerov: Polášková, Gálíková, Rašková, L. Kohoutová, K. Kohoutová, Tomašeková, libero Cebáková – Sebetovsky, Svobodová, Šťastná. Trenér: Libor Gálík.