Volejbalistky Přerova v poháru nedaly Brnu šanci

Přerov – Úspěšný vstup do soutěžní sezony mají za sebou přerovské volejbalistky. Ve druhém kole Českého poháru doma jasně přehrály Fénix Brno 3:0 na sety. Před sobotním vstupem do extraligy si tak zvedly sebevědomí. Právě s nově poskládaným celkem z Brna načnou na jeho palubovce nový ročník v nejvyšší soutěži.

14.10.2016

Přerovské volejbalistky (v modré) prot VK Fénix BrnoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Brňanky držely s Přerovem krok pouze v prvním setu, který byl vyrovnaný a skončil poměrem 26:24 pro domácí. Pak už Zubřice ukazovaly, kdo je v přerovské hale doma.

„První set se trošku pokazil tím, že jsme při vedení 16:10 měli menší výpadek. Brno to pak otočilo na 17:16, ale my jsme se dokázali zvednout a zvládli jsme koncovku. Od toho už se pak odvíjel celý zápas," hodnotil mač trenér Přerova Libor Gálík.

Velice prospěšné byly i poslední posily, Američanka Yancyová i prostějovská juniorská reprezentantka Adéla Stavinohová.

„Vše se odráží od přípravy. Já jsem spokojený. Doplnění týmu oběma posledními hráčkami se vydařilo, do kádru zapadly jak herně, tak i lidsky," prozradil Gálík, který zároveň již vyhlížel první extraligový duel se stejným soupeřem. V sobotu jedou Přerovanky do Brna.

„Určitě nás čeká těžší zápas. V Brně bude mít soupeř k dispozici více hráček, v Přerově hrál bez libera. Navíc bude hrát doma," upozornil závěrem Gálík.

Volejbal Přerov – Fénix Brno 3:0 (24, 13, 12)

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Přerovští bezdomovci o volbách: Je to všechno jedna banda!

Sedávají pravidelně na lavičce u Přerovanky a vedou dlouhé debaty u piva. Na politice se ale neshodnou.

Sympatický výkon. Zubřice venku sebraly set loňskému medailistovi

Sympatický výkon předvedly přerovské volejbalistky na palubovce loňského medailisty z Brna. Proti Královu Poli ovládly první set a nebyly daleko od ještě lepšího výsledku, než je konečná prohra 1:3.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.