První zápas Přerov prohrál v Kojetíně 2:3 na sety, v Brně chtěl potvrdit skvělou formu a zvítězit 3:0 nebo 3:1, což by znamenalo postup. Vše se navíc vyvíjelo dle plánu, Zubřice vedly už 2:0 na sety.

„Už ty první dva sety nevypadaly dobře, ale vždy jsme to dotáhli a vyhráli koncovku. Pak to vypadalo, že miska vah se přikloní na naši stranu, ale provázel nás takový strach z vítězství, který nás provází pořád," řekl trenér Přerova Libor Gálík.

Jeho svěřenkyně nezvládly třetí ani čtvrtý set. V tie-breaku si hostující volejbalistky nakonec vybojovaly zlatou sadu, která měla rozhodnout o postupujícím.

„Bylo to vyrovnané, ale rozhodla koncovka. Zkazili jsme dva servisy a prohráli 15:17. Soupeři se vyplatilo, že tam poslal mladé hráčky, které byly odvážné v útoku," mrzelo Gálíka.

Prolomit prokletí mohou přerovské volejbalistky již v sobotu, kdy je v Brně čeká tentokrát extraligový zápas s KP.

„Ztratili jsme dost sil, hrajeme už v sobotu. Soupeř asi taky, ale většina z nich je mladší, takže regenerace probíhá rychleji," dodal na závěr kouč Přerova.

VK Královo Pole – Volejbal Přerov Precheza 2:3 (-23, –24, 20, 23, –13) – zlatý set: 17:15.

Postoupilo VK Královo Pole.

Rozhodčí: Kostka, Zimmermann. Diváci: 80.

KP: Suchá, Tesařová, Měrková, Hrazirová, Keddy, Pospíšilová, libero Melichárková – Podhrázká, Diatková. Trenér: Bruno Napolitano.

Přerov: Cebáková, Polášková, Tomašeková, Kubínová, Gálíková, K. Kohoutová, libero Vodičková – Šťastná, Svobodová, L. Kohoutová. Trenér: Libor Gálík.