„Celý zápas jsme byli o něco lepší. Chtěl bych holkám poděkovat za zvládnuté koncovky setů," hodnotil utkání trenér Přerova Libor Gálík.

Přerov v minulém kole obral o bod do té doby lídra tabulky Ostravu, sahal dokonce po vítězství. Chybělo i štěstí, které se vrátilo v pravý čas. Hráčky Prechezy konečně zvládly i vypjaté koncovky setů.

Hned v první sadě si díky skvělému bloku došly pro výhru 25:21. Druhý set se domácím ale nevydařil, Olymp jej ovládl v poměru 26:24. „Ve druhé sadě jsme místo razantního zakončení volili neúčinné úlivky. Jinak jsme zápas měli pod kontrolou," řekl Gálík.

Přerovanky ovládly třetí a nakonec i čtvrté dějství. To poslední bylo velice dramatické. Pětibodovou ztrátu z úvodu dokázaly domácí hráčky vymazat. Díky důraznému útoku a kvalitnímu bloku nakonec sadu ovládly 25:22.

„Čtvrtý set byl nervy drásající, kdy jsme v koncovce dali dva auty, ale zvládli jsme to," oddechl si trenér Přerova.

Jeho tým bude chtít dobrou formu potvrdit ve čtvrtek a v sobotu Brně. Nejprve na palubovce KP v pohárové odvetě. V sobotním „Mikulášském" utkání se s Královým Polem střetne v rámci extraligy. S Brnem Přerov v této sezoně dvakrát prohrál až v tie-breaku.

Volejbal Přerov Precheza – PVK Olymp Praha 3:1 (21, –24, 16, 22)

Rozhodčí: T. Kavala, J. Slezák. Diváci: 170.

Přerov: Polášková, Tomašeková, Rašková, Gálíková, K. Kohoutová, Cebáková, libero Vodičková – Šťastná. Trenér: Libor Gálík.

Olymp: Šimáňová, Kopecká, Hodanová, Vyklická, Nová, Kalhousová, libero Dostálová – Komárková, Kurková, Melicharová, Bartošová. Trenér: Stanislav Mitáč.

1. Prostějov 10 9 1 29:4 800:541 28
2. Ostrava 9 8 1 24:11 818:750 22
3. Olomouc 9 7 2 22:8 705:566 21
4. Olymp Praha 9 5 4 16:15 681:673 14