„Cílem je pro nás lepší umístění než minulou sezonu. Rádi bychom diváky bavili volejbalem. Osobně si myslím, že když zlepšíme atmosféru na hřišti, tak zlepšíme i výsledky, ten tým měl na víc i minulou sezonu," ví dobře přerovský kouč.

Cesta za tímto cílem se začala dláždit 3. srpna, kdy Přerovankám začala letní příprava. „První měsíc přípravy byl věnován více fyzičce, takže běhání a posilování. Byly to dvoufázové tréninky během týdne. Se zápasy jsme začali až od září, kdy se to pak přeorien-tovalo na práci s míčem," uvedl Gálík.

Přípravné zápasy absolvovaly přerovské hráčky s Prostějovem, Šternberkem, rakouským Lincem, nevynechaly ani turnaj v Ostravě.

„Družstvo se skládalo, takže tím, že hráčky přibývaly, to postupně nebylo úplně ideální. Neměli jsme ze začátku kvůli zraněním a školním povinnostem jedinou nahrávačku, což je jediným minusem. Jinak jsme spokojeni, zápasy splnily to, co jsme od nich očekávali," rekapituloval přerovský lodivod.

S českým suverénem z Prostějova nejprve Přerov prohrál 1:3, set mu sebral i na turnaji v Ostravě, kde prohrál 1:2. Stejně si přerovské volejbalistky vedly také proti polské Lodži. S domácími Ostravankami sice dvakrát prohrály bez zisku sady, vyhrané sety proti silným soupeřům ale ukazují, že tým by měl mít své kvality. V posledních přátelácích Přerovanky porazily Šternberk i rakouský Linec.

Odchody a nové posily

Nesmírně důležité pro úspěšnou sezonu bude vyrovnání se s některými hráčskými ztrátami. Tým opouští Skřičková, Pavelková, Langová, Kavková a Holišová. Klub odchody vyřešil angažováním zkušené blokařky Gabiky Tomašekové, která v minulosti působila v Prostějově, Olomouci či Vídni. Dalšími příchozími jsou smečařka Lucie Polášková (Olomouc, Šternberk) a přihrávající smečařka Ivana Cebáková, která se do Přerova přesunula z KP Brno. V týmu zůstává i Natálie Přibylová, která hostuje z Prostějova.

„Některým hráčkám končila smlouva a klub neměl zájem na jejich pokračování, s jinými jsme se nebyli schopni dohodnout. Nejvíce hrála Holišová, která patřila do základu, to je asi největší z odchodů. Během minulé sezony jsme nebyli spokojeni s atmosférou v týmu, proto je těch změn tolik. Od nových hráček si slibujeme lepší umístění," přeje si Libor Gálík.

Zajímavostí je, že přes slušnou mládežnickou základnu není jediná hráčka v kádru Gálíka přerovskou odchovankyní. Do nové sezony půjde tým také s novou kapitánkou, kterou se stala právě jedna z nových akvizic Lucie Polášková.

„Lucka Polášková odehrála všechny přípravné zápasy a stala se kapitánkou. V posledních zápasech přišla už i Ivana Cebáková, při těchto utkáních bych vyzdvihl všechny tři nové posily. Proto jsme si je vybrali, patří do základu. Šlo vidět, že to družstvo má určitou sílu. Gabika Tomašeková hraje velkou roli díky svým zkušenostem, právě co se atmosféry na hřišti týče," pochvaluje si trenér Přerova své posily.

Získat nové hráčky nebylo přitom nic jednoduchého, financování přerovského volejbalu se nedá příliš srovnávat například s možnostmi Olomouce.

„Pracujeme s určitým rozpočtem, museli jsme to složit tak, jak jsme to složili. Nemáme až tolik financí, abychom si mohli dovolit cizinky. Chceme ale ještě přivést jednu až dvě hráčky v průběhu sezony," pověděl Gálík.

„Jsme rádi za podporu města a kraje, což jsou nejdůležitější partneři pro Volejbal Přerov. Kdyby byla samozřejmě větší, tak by se nám určitě malinko lépe dýchalo. My se musíme přizpůsobovat té situaci, co je. Pro mě to souvisí s tím, že ten výběr je omezený. Nemůžeme si ukázat na hráčku a říct, že tu chceme. Na trhu navíc není moc hráček a není to jednoduché," prozradil přerovský trenér.

Do soutěže vstoupí jeho svěřenky 15. října na palubovce pražského Olympu. Poprvé před domácími fanoušky se nový tým představí o dva dny později v souboji s Královým Polem.