„Náš výkon byl poznamenaný určitými problémy v klubu, ale tím nechci omlouvat náš výkon. Na Olymp jsme prostě jasně nestačili," řekl trenér Přerovanek Libor Gálik.

Už začátek ukázal, jak asi bude utkání vypadat, Pražanky si vypracovaly šestibodový náskok, který udržovaly až do konce setu. Ten nakonec skončil poměrem 25:13 pro Olymp. Ve druhém setu byla situace odlišná, hostující hráčky držely se soupeřkami krok, za stavu 7:7 však pražským volejbalistkám pomohlo několik výborných bloků a opět si tak vytvořily dostatečný náskok. Druhý set skončil stejným poměrem jako ten první. Výkon Přerova šel nahoru ve třetím setu, ve kterém šly dokonce hráčky VK Precheza do vedení 6:0. Ani takto nadějný náskok však nestačil na zisk třetí sady, Olymp dokázal bodový rozdíl smazat a v koncovce byl opět lepší. Třetí set skončil výsledkem 25:20 pro domácí.

„Ve dvou setech nás Olymp přehrál naprosto jasně, ve třetím setu jsme měli nadějný náskok na začátku, bohužel se vše poté vrátilo do stejných kolejí jako při prvních dvou sadách," konstatoval Gálik.

Trenér Přerova už vyhlíží poslední dva zápasy základní části. „Situace se vyvinula tak, že první pětka je vlastně jasná, tam už se nedostaneme. Pro nás bude nejdůležitější čtvrteční utkání proti Ostravě. V tomto zápase se rozhodne o celkovém šestém místě, tedy o lepším umístění pro vstup do play-off."

Zápas proti Ostravě tedy odehrají přerovské volejbalistky ve čtvrtek 22. ledna na domácí půdě. Základní část pro ně skončí v sobotu 24. ledna zápasem s KP Brno. 

Olymp Praha – VK Přerov Precheza 3:0 (13, 13, 20)

Nejvíce bodů: Mlejnková 19, Hodanová 15, Trnková 10 – Gálíková 10, Kohoutová 9, Langová 7.

Praha: Kopecká, Hodanová, Mudrová, Nová, Mlejnková, Trnková, libero Dostálová. Trenér: Stanislav Mitáč.

Přerov: Rašková, Holišová, Langová, Gáliková, Pavelková, Kohoutová, libero Přibylová

Střídaly: Šťastná, Skričková. Trenér: Libor Gálik.