Utkání se hrálo před zaplněnou halou. Navíc z Prostějova přicestovala početná skupina fanoušků, která nezapomněla vzít s sebou i čerta s Mikulášem. Hosté přijeli v kompletním složení i s přerovskou odchovankyní Miladou Spalovou.

Domácí tým vstoupil do zápasu posílen o staronovou hráčku Karolinu Dobrou, ovšem s viditelným respektem z obávaných prostějovských soupeřek, které ještě v extralize neklopýtly.

Hostující volejbalistky se rychle ujaly vedení 4:0 a poté 12:6, když velkou zásluhu na tom měl dobrý servis. Jejich hlavní zbraní však byly v úvodním setu výborné bloky. Přerovské hráčky si v útoku moc nevěděly rady a navíc i dost kazily podání, takže první dějství se neslo poměrně jasně v režii lídra soutěže.

Po změně stran se však hrál vyrovnanější volejbal. Domácí se začaly více prosazovat v útoku, k čemuž se přidala i série nevynucených prostějovských chyb a výsledkem byl dlouho vyrovnaný průběh druhého setu. Prostějov vedl 14:12, 19:17 a nakonec zvítězil 25:20, a tím definitivně zlomil odpor přerovských hráček.

Třetí set už byl jednoznačný. Hostující děvčata vedla 12:3, a i když se podařilo PVK snížit na 8:13, Prostějov se rychle zpamatoval, dovolil svým soupeřkám uhrát jen třináct bodů a zvítězil jasně 3:0 na sety.

„Děvčata se soupeřek zalekla a hrála ze začátku bojácně. Postupně se však osmělovala a ve druhém setu již hrála bez bázně. Navíc jsme zlepšili servis a i v útoku se začalo více dařit. V závěru se ale projevila větší zkušenost soupeřek. No a třetí set už pak byl zcela jednoznačný.“

„Naše nová posila Karolina Dobrá určitě nezklamala a pomohla týmu na přihrávce i v útoku.“

"Do vánoční přestávky máme před sebou už jen dvě utkání a hráčky dostaly za útok, vyhrát alespoň jedno z nich, aby se nám lépe dýchalo, uvedl Antonín Tománek, manažer přerovských volejbalistek.

Již zmíněné dva zápasy odehraje Přerovský volejbalový klub v sobotu 13. prosince na palubovce průběžné čtvrté Ostravy o týden později 20. prosince v domácím prostředí proti pražské Slavii.

PVK Přerov Precheza – VK Prostějov 0:3 (-18, –20, –13)

Sestava PVK Precheza: Dřímalová, Dobrá, Kotounová, Hrabalová, Goliášová, Mrázková, libero Kapavíková – Míčková, Dýčková, Zajícová.