1. utkání

KP BRNO – PVK PRECHEZA 3:1 (10, –17, 12, 18)

Hosté měli do sobotního utkání tristní vstup a v prvním setu uhráli jen 10 bodů. Po přestávce se ale jejich výkon zvedl a radovali se z vyrovnání po výsledku 17:25. Zbytek utkání už ale jasně opanoval brněnský celek, který Hanačkám dovolil zaznamenat jen 12 a 18 bodů.

„Brno bylo lepší, hlavně v prvním setu nás rozbilo servisem. Oba týmy byly nervózní, ale domácí nás trestali útokem a podáním,“ sdělil přerovský trenér Vladimír Sirvoň.

„Máme v týmu zdravotní problémy. Ty se bohužel přenesou i do dalšího zápasu, takže budeme mít potíže s počtem hráček,“ narážel kouč na zdravotní stav smečařky Barbory Gambové, která má už delší dobu problémy s rukou.

Nejvíce bodů: Svobodníková 18, Michalíková 16, Toufarová 15 – Kohoutová 12, Gambová 11, Rosenbergerová 8.

Čas: 86 minut. Rozhodčí: Z. a L. Grabovští. Diváci: 250. Stav série: 1:0.

KP Brno: Onderková, Tobiášová, Toufarová, Svobodníková, Vincourová, Michalíková, libero: Melichárková. Střídaly: Širůčková, Staňková. Trenér: Ondřej Marek.

PVK Precheza: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero: Dedíková. Střídaly: Kohoutová, Ticháčková. Trenér: Vladimír Sirvoň.

2. utkání

KP BRNO – PVK PRECHEZA 3:1 (23, –23, 11, 19)

Přerov na druhý den nastoupil v pozměněné sestavě, na smeči se objevila Dedíková a místo ní na liberu zraněná Gambová.

Vstup do zápasu neměl Přerov špatný, ale první sadu v koncovce těsně prohrál. Po změně stran Brnu vše vrátil a zvítězil stejným poměrem 23:25. Utkání však mělo totožný scénář jako předešlý den – další dvě sady vyhrálo Královo Pole a ujalo se tak vedení 2:0 na zápasy.

„Máme velkou marodku, musíme točit posty. Potom jsou ve hře znát naše problémy s postavením. Nevíme, kde kdo stojí, a kupíme chyby. Dnes rozhodla naše špatná přihrávka,“ prohlásila kapitánka PVK Dita Gáliková.

„Na Brno si ale stále věříme a nevzdáváme se. Nehodily jsme ještě ručník do ringu,“ burcuje svůj tým.

Nejvíce bodů: Svobodníková 21, Tobiášová 18, Toufarová 11 – Mátlová 16, Rosenbergerová 11, Gáliková 9.

Čas: 91 minut. Rozhodčí: Dziacký, Blažek. Diváci: 350. Stav série: 2:0.

KP Brno: Michalíková, Onderková, Tobiášová, Toufarová, Svobodníková, Vincourová, libero: Melichárková. Střídaly: Jiroušková, Širůčková, Staňková. Trenér: Ondřej Marek.

PVK Precheza: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Dedíková, Rosenbergerová, libero: Gambová. Střídaly: Kohoutová, Ticháčková. Trenér: Vladimír Sirvoň.

Třetí utkání čtvrtfinálové série je na programu dnes od 18 hodin v hale SK Přerov.