První dějství bylo jako na houpačce. Až v samotném závěru Hanačky prolomily odpor domácí družiny a své vedení zúročily ve vyhraný set. „Bylo to poznat, že se jedná o první zápas sezony. Hráli jsme zbytečně nervózně. Přerov hrál riskantně, ale v řadě případů mu to i vycházelo. Mnohdy jsem se nechali vyvést z koncentrace, což samozřejmě soupeře vracelo do hry," pověděl k průběhu střetnutí Jiří Teplý, trenér Olomouce.

Ve druhém setu Přerovanky mocně dotahovaly a koncovku ještě dokázaly zdramatizovat. Olomoučanky si už výhodu nenechaly vzít a opanovaly i druhý set.

„Celý zápas byl znovu o našich chybách. Udělali jsme více nevynucených chyb, což proti tak silnému soupeři, jakým Olomouc je, zkrátka nejde. Nicméně tým ukázal potenciál, ale ještě máme hodně práce. Musíme hlavně zlepšit obranu v poli a také po servisu bránit. Není možné, abychom útok soupeře z úhlu nedokázali ubránit," zlobil se Tůma.

I třetí set se odvíjel v obdobném duchu. Domácí znovu dotahovali a dostali se dokonce na rozdíl dvou bodů. Když Olomoučanky následně uhrály dva míče, tak si trenér Přerova vyžádal oddechový čas. Jeho svěřenkyním se ještě podařilo snížit na 21:24, ale mečbol už odvrátit nedokázaly. „Vždy se s nimi držíme. Je to o balon či o dva. Nedokážeme se však udržet v koncentraci, abychom vedení uhájili do konce setu, a to rozhoduje," zmínil přerovský Tůma.

Plný bodový zisk tak putoval do Olomouce. „Přerov ještě měl šanci v tom třetím setu, kdy jsme jasně vedli a nejspíš si už mysleli, že už je dohráno. Vyloženě jsme ten závěr setu vypustili a podcenili. Naštěstí jsme se vzpamatovali a zápas dotáhli do úspěšného konce," uvedl Teplý, který ale nakonec mohl být s výsledkem spokojený. „Jsem rád, že jsme to v Přerově ustáli. Přece jenom to byl první zápas sezony, navíc na hřišti soupeře a o to důležitější," dodal s lehkým úsměvem lodivod loni bronzového týmu.

„Určitě jsme měli smůlu v rozlosování, že jsme narazili hned na tak silného soupeře. Bojovnost tam byla. Chybělo nám trošku i štěstí. Vedli jsme i o tři body a zkazíme servis, a to nás zastaví," pověděl zklamaný kouč domácích.

Další zápas čeká Přerovanky ve čtvrtek, kdy se představí na palubovce Olympu Praha. Doma budou hrát znovu v sobotu, a to od 17 hodin proti KP Brnu.

PVK Precheza – SK UP Olomouc 0:3 (-22, –21, –21)

Přerov: Skřičková, Pavelková, Langová, Dedíková, Gáliková, Holičová. Libero: radivojevičová. Střídala: Nucová. Trenér: Leopold Tůma.

Olomouc: Tomašeková, Tinklová, Košická, Kojdová, Murčinková, Napolitano. Libero: Dreksová. Střídaly: Mátlová, Rašková. Trenér: Jiří Teplý.