PVK Přerov Precheza – PVK Olymp Praha 1:3 (27, –22, –19, –19)

Trenér Sirvoň poslal podle očekávání do zápasu obvyklou sestavu, která sváděla v úvodu vyrovnaný souboj s hostující šesticí. Díky nepřesnostem na straně Olympu šly dokonce Přerovanky krátce do vedení 11:10.

Po několika zkažených úderech domácích z jasných pozic, ale zkušenější soupeř ve druhém technickém timeoutu vedl 16:15. Náskok záhy po neomylných trefách Vanžurové narostl na čtyři body a vedení Pražanek 20:16 přimělo domácího kouče využít už svého druhého oddechového času.

Vzápětí navíc Kapavíková zkazila příjem a za stavu 17:22 se zdálo být o osudu úvodní sady rozhodnuto. Precheza však náskok stáhla a po strhující koncovce získala na svou stranu první set v poměru 29:27.

Vedení 1:0 probudilo domácí fanoušky, kteří potleskem kvitovali každý získaný míč a pomohli volejbalistkám i v úvodu druhého dějství. Podobně jako v úvodním setu také ve druhém šly domácí hráčky na pár okamžiků do vedení 11:9. Pak ale rozjely Vanžurová se Sládkovou smečařskou show, která vynesla Olympu pohodlné vedení 19:14.

Následoval timeout trenéra Sirvoně, který měl rozjeté Pražanky přibrzdit. To se také povedlo a po přímém bodu Dýčkové si za stavu 19:19 vybral oddechový čas naopak hostující kouč Mitáč.

Koncovku druhé sady si už ale hosté hlavně díky zlepšení na bloku pohlídaly a zvítězily 25:22. Vstup do třetího dějství přinesl mnoho nepřesností na straně Olympu a domácí hráčky se ihned ujaly vedení. Mihálová, jenž, podávala v tomto utkání slušný výkon, však pokazila své první podání a bylo srovnáno – 12:12.

Od tohoto stavu už hosté nepustily Prechezu k vedení a v klidu dokráčely k vítězství 25:19. Taktická porada před čtvrtým setem vedla ke zlepšení na bloku a po dvou bodech kapitánky Kotounové vedly domácí v technickém timeoutu 8:6.

Nucová s Chromečkovou ale poté útočily do autu, což vyústilo ve ztrátu vedení a ani střídání Goliášové nepomohlo ke srovnání. V tomto setu konečně ukázaly hráčky Olympu, proč se nacházejí na průběžné třetí pozici.

Také kvůli chybám domácích na nahrávce získal favorit utkání čtvrtý set s výsledkem 25:19 a celý zápas v poměru 3:1.

„Snažíme se neustále dostat do nějaké výkonnosti, abychom konečně vyhráli. První dva sety byly celkem dobré, poprvé jsme uhráli takovou těžkou koncovku. Poté nás ale od poloviny třetího setu postihla stará bolest – zlá přihrávka. Útočili jsme především z kůlů, což se nedá hrát proti takovému celku, jako je Olymp. Sem tam ale byly i náznaky zrychlené hry. Pokud dobře odservírujeme a přihrajeme, jsme schopni hrát dobrý volejbal,“ řekl po utkání přerovský kouč Vladimír Sirvoň.

Sestava

PVK Přerov Precheza: Dřímalová, Nucová, Kotounová, Mrázková, Mihálová, Chromečková, libero Kapaváková – Goliášová, Hronová, Dýčková, Hanáková.

Po neúspěších z předchozích dvou let odváží Olymp z Přerova všechny body. Domácí však předvedly hlavně v úvodních dvou sadách kvalitní výkon, na kterém budou moci stavět v dalších bojích.

Následující zápas odehrají volejbalistky už dnes na půdě nováčka ze Šternberka, ve čtvrtek 5. listopadu se pak představí od 18 hodin před domácím publikem v odloženém klání proti VK TU Liberec.

Martin Vojáček a David Klein