Jediná výhra z deseti ligových zápasů znamenala propad Přerovaček na poslední místo neúplné tabulky, což přimělo kouče Vladimíra Sirvoně pozměnit obvyklou sestavu. Na místě nahrávačky začala Zajícová, na libero se postavila Hronová, ale ani tyto změny nevedly k vítězství.

Ačkoliv první bod putoval na stranu PVK, žádal Sirvoň po trojici chyb na domácí straně již za stavu 2:4 první timeout. Obraz hry se mírně srovnal, ale mnoho zkažených podání pomohlo Brňankám navyšovat náskok a při druhém technickém oddechovém čase svítilo na tabuli skóre 10:16.

Trápení Přerovaček pokračovalo, a když přidali hosté dalších pět bodů v řadě, bylo o výsledku první sady rozhodnuto. Na hřišti se poté objevily Gambová s Dřímalovou, rozjeté jihomoravanky však nerozhodily a Brno tak deklasovalo domácí volejbalistky v prvním setu 25:13.

Do druhého dějství šly domácí ve stejné sestavě, ve které dohrály první set. Gambová po přímém bodu z podání zaznamenala i eso, což domácí správně nabudilo a sebevědomý výkon jim vynesl vedení 9:4.

Když však záhy Brňanky potrestaly špatný příjem PVK hned pěticí bodů za sebou, vybral si oddechový čas domácí lodivod. I přesto Přerov své vedení po dvou smečích do zámezí ztratil, na což reagoval Vladimír Sirvoň, jenž si za stavu 11:12 vzal druhý time-out v tomto setu.

Hosté si uchovávali mírné vedení, ale skvěle hrající Mihálová se zasloužila krásným technickým úderem o srovnání stavu na 19:19. Pak ale domácí vypadli z role a umožnili Brnu sérií čtyř bodů rozhodnout o osudu druhé sady, jež nakonec získaly hostující hráčky v poměru 25:21.

Chyby domácích na příjmu a špatné zakončení pomohly hostujícím hráčkám dostat se do vedení také ve třetím setu. Mrázková pak ale zaskočila hosty dvěma body přímo z podání a za vyrovnaného stavu 9:9 žádal oddechový čas Brněnský trenér Marek.

Po něm zaznamenali hosté tři body v řadě, po nichž bral timeout kouč domácího výběru. Náskok Králova Pole se po něm ještě natáhl, a ačkoliv se dvěma body zaskvěla domácí Dýčková, drželo Brno v technické pauze vedení 16:13.

Hosté opět zahráli několik pohledných akcí a jedinou jiskřičku naděje PVK vykřesala esem Nucová, která snížila na 17:21. Zkušené Brňanky se po následném oddechovém čase zvedly. Dovedly třetí set k vítězství 25:19 a celé utkání opanovaly výsledkem 3:0.

PVK Přerov Precheza - VK KP Brno 0:3 (-13, -21, -19)

Sestava PVK: Zajícová, Goliášová, Dýčková, Nucová, Mihálová, Mrázková, libero Hronová - Gambová, Dřímalová, Kapavíková, Skřičková.

„Máme problémy se zraněnými hráčkami a dnes se to naplno projevilo. Chromečková je dlouhodobě zraněná, Kotounová má natržený stehení sval a lékaři jí naznačili, že to vypadá na jeden a půl měsíce mimo. No a aby toho nebylo málo, tak Mihálová má zánět šlachy a měla by dostat na tři měsíce sádru. Včera to ještě zkusila, ale po druhém setu už jsem ji vynechával. V utkání s Olomoucí ji pošetříme a uvidíme.“

„Nemáme široký kádr a navíc už ani ta základní šestice nemá kvalitu jako ostatní družstva. Zatím jsme vždy podali docela slušný výkon, tentokrát jsem měl z toho utkání ale depresivní dojem. Zranění nás oslabují, což má dopad také na tréninkový proces i na mě. Utkání s Olomoucí budeme brát jako přípravu na důležitý zápas v Liberci. Příležitost ukázat se dostanou i hráčky z lavičky,“ řekl po nepodařeném vystoupení s Brnem přerovský kouč Sirvoň.

Přerovské hráčky zaostaly za svým soupeřem ve všech směrech a po zásluze utrpěly další porážku před svými příznivci. Maraton domácích zápasů ukončí volejbalistky už dnes, když od 18 hodin přivítají na svém hřišti v extraligovém klání tým SK UP Olomouc.