TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Precheza 3:2 (22, –26, –16, 23, 11)

Hosté úvodní sadu prohráli, ovšem poté uzmuli dva sety a rázem vedli 1:2. Ve čtvrté části sahali po vítězství, jenže v koncovce padly 25:23 a muselo se tak opět do tiebreaku. Ten lépe zvládl, stejně jako před týdnem, Frýdek a radoval se tak z druhého vítězství nad Přerovem.

„Hráli jsme lépe než v domácí hale. Když jsme dobře zaservírovali, tak jsme byli lepší. Navíc když se přihrálo, hráli jsme rychlý líbivý volejbal. V koncovkách se však šlo do plných a smečařky už toho měly plné zuby,“ zhodnotil duel přerovský kouč Vladimír Sirvoň.

Poté se pozastavil i nad věcmi, které trápí jeho tým dlouhodobě.

„Trošku psychicky nezvládáme koncovky. Do stavu 18 hrajeme v pohodě, ale poté s blížícím se závěrem děláme dost chyb. Hráčky se bojí a o to častěji kazí. Navíc máme hodně úzký kádr. Sezona je dlouhá, náročná a my to všechno hrajeme v šesti, sedmi lidech. Někdy je potřeba hráčce ulevit třeba i na zápas či dva. V tomto bohužel jedeme na doraz,“ dodal.

Nejvíce bodů: Mazurová 22, Závodná 19, Orlovská 18 – Gambová 22, Mátlová 14, Murčinková a Rosenbergerová 11.

Čas: 112 minut. Rozhodčí: Antušák, Pecháček. Diváci: 100. Konečný stav série: 2:0 (3:2, 3:2).

TJ Sokol Frýdek-Místek: Závodná, Frigmanská, Pavelková, Mazurová, Orlovská, H. Kojdová, libero: Spáčilová. Střídaly: Haškovcová, P. Kojdová, Jurčíková, Cidlíková, Holišová. Trenérka: Alexandra Dedková.

PVK Precheza: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero: Dedíková. Střídala: Kohoutová. Trenér: Vladimír Sirvoň.

Přerov prohrál s Frýdkem-Místkem 0:2 na zápasy a čeká jej tedy boj o konečnou sedmou příčku s lepším z dvojice Slavia Praha-Šternberk.