Olomoučanky šly do utkání bez zraněného libera Hronové, kterou na jejím postu zastoupily smečařka Michalíková a talentovaná kadetka Oborná. I přes tuto ztrátu univerzita od počátku diktovala tempo hry a v úvodním setu nedovolila Přerovu vůbec být v kontaktu.

Podobně vyhlíželo i druhé dějství, v němž volejbalistky Olomouce vedly až o sedm míčů, což je možná trochu ukonejšilo. Precheza mohutným finišem otočila v koncovce na 21:20 ve svůj prospěch, od té chvíle už však neuhrála ani bod. A ve třetí sadě již opět na palubovce dominovaly hostující hráčky.

„Podali jsme náš standardní a vcelku solidní výkon až na ztrátu koncentrace ve druhé půli druhého setu. Naštěstí to jinak z naší strany bylo poměrně dobré a jasná výhra by měla znamenat povzbuzení před pohárovou odvetou v Poreči," hodnotil trenér vysokoškolaček Jiří Teplý.

„Už druhý zápas v řadě jsme předvedli velmi špatný výkon. Hosté byli lepší v poli i na útoku a gratuluji jim k zaslouženému vítězství," uvedl domácí kormidelník Libor Gálík.

Ve středu 16. prosince od 17 hodin budou olomoucké volejbalistky v chorvatském Poreči usilovat o postup do další fáze evropského Vyzývacího poháru. Po domácí třísetové výhře by k tomu Hanačkám stačilo získat alespoň dvě sady.

Volejbal Přerov Precheza – VK UP Olomouc 0:3 (-12, –21, –16)

Rozhodčí: Kostka, Dziacký

Čas: 73 minut