První polovina úvodního setu patřila hostujícím volejbalistkám. Za stavu 8:13 si vzal přerovský kouč Vladimír Sirvoň oddechový čas a poté se začaly dít věci. Jeho děvčata Brno dotáhla na 18:18, ve zbylém průběhu první sady mu dovolila uhrát pouhý bod a zvítězila 25:19.

Po změně stran naopak Precheza vedla až pětibodovým rozdílem. Jenže ten prohospodařila a koncovka pak patřila Královu Poli.

Ve třetí sadě to byly opět domácí hráčky, které tahaly za delší konec a tuto část urvaly po výsledku 25:17.

Od prvních míčů čtvrtého setu měl navrch Přerov a vedl až 18:10. Jenže s blížící se koncovkou se jeho náskok ztenčoval, Brno si začalo věřit a dotáhlo se na 24:23. Domácí za tohoto stavu naštěstí udělaly potřebný poslední krok, vyhrály nejtěsnějším možným rozdílem a celé utkání tak opanovaly poměrem 3:1.

„Rozhodl průběh prvního setu, kdy jsme vedli o pět míčů, ale přesto jsme sadu nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Tím se domácí dostali trošku do herní pohody, což se odrazilo na jejich výkonu. Kdybychom úvodní hru zvládli a dodržely věci, které jsme si řekli, tak by se utkání možná vyvíjelo jinak. V dalším průběhu byli domácí jasně lepší ve všech činnostech a zaslouženě vyhráli,“ pověděl ke středečnímu mači trenér poraženého týmu Ondřej Marek.

„Vážím si toho, že jsme nepříznivý stav v prvním setu zvrátili a urvali jej pro sebe. Konečně jsme vyhráli i nějakou koncovku se silným soupeřem. Trošku mě mrzí druhá sada, kterou jsme mohli dotáhnout do vítězného konce. V dalších setech se mohlo zdát, že máme utkání pod kontrolou, ovšem bylo to velmi náročné,“ zhodnotil vítězný duel kouč Přerova Vladimír Sirvoň.

PVK PRECHEZA – KP BRNO 3:1 (19, –23, 17, 23)

Nejvíce bodů: Mátlová 19, Gambová a Gáliková 16 – Toufarová 14, Svobodníková 11, Tobiášová 10.

Čas: 102 minut. Rozhodčí: Trumpeš, Gall. Diváci: 150.

PVK Precheza: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero: Dedíková. Střídaly: Kohoutová, Ticháčková. Trenér: Vladimír Sirvoň.

KP Brno: Onderková, Tobiášová, Toufarová, Svobodníková, Vincourová, Michalíková, libero: Melichárková. Střídaly: Širůčková, Staňková, Pospíšilová, Jiroušková. Trenér: Ondřej Marek.

Přerovské volejbalistky alespoň prozatím utekly „hrobníkovi z lopaty“ a snížily stav čtvrtfinálové série na 1:2. Ukázaly, že v domácí hale jsou silným protivníkem a nevzdávají se za jakékoliv situace. Pokud předvedou stejný výkon i ve čtvrtečním utkání (začátek od 18 hodin), je dost možné, že se o postupujícím bude rozhodovat až v sobotu v Brně.

Čtvrtfinálové série

KP Brno – Přerov 2:1 (3:1, 3:1, 1:3)

Slavia Praha – Olomouc 1:2 (3:1, 0:3, 0:3)

Olymp Praha – Frýdek-Místek 3:0 (3:0, 3:0, 3:1)

Prostějov – Šternberk 3:0 (3:0, 3:0, 3:0)