Na hře domácích byla znát určitá nervozita. Už v první sadě se dostali do osmibodové ztráty. Tu však ještě dokázali smazat, a dokonce se ještě dostat do vedení 23:21. Klíčový stav však ve svůj prospěch i přes snahu udržet nedokázali.

„Začali jsme zápas špatně, prohrávali jsme o osm bodů, což na rozjezd nebylo dobré. Dobrým výkonem se nám sice stav podařil otočit, ale bohužel posléze čtyřmi chybami v řadě jsme sadu nakonec prohráli," zhodnotil úvodní dějství Libor Gálík, trenér Přerova.

Druhé i třetí dějství bylo spíše otázkou kdo s koho. „Ve druhé pasáži hry se nám podařilo dostat do vedení, ale po jeho půli jsme nepochopitelně úplně odešli na přihrávce, v poli i v útoku," zmínil rozhořčeně.

Lepší nervy i samotnou koncovku zvládly slávistky, kterým se podařilo zlomit odpor domácích a nakonec mohly také slavit na sety jasné vítězství.

Pro Přerovské byla porážka jednoznačným zklamáním obzvlášť proto, že na půdě Šternberka podalo družstvo diametrálně odlišný výkon. „Škoda, že jsme nepotvrdili výsledek ze Šternberku. Musíme si však přiznat, že Slavia hrála u nás velmi dobrý zápas a my jsme na ni zkrátka výkonem neměli. O naší prohře rozhodl první set. Pokud bychom ho vyhráli, tak věřím, že jsme mohli dosáhnout úspěchu," pověděl zklamaný lodivod Gálík.

„Proč to nevyšlo? Některé hráčky si stěžovaly na únavu, což se samozřejmě mohlo podepsat i na jejich výkonu. Co nás hlavně trápí dlouhodobě je dodržování taktických pokynů. Něco jsme si řekli, bohužel ne vše se nám podařilo plnit. Neúspěšnou koncovkou jsme zahodili šanci se dostat na vlnu dobrých zápasů," doplnil v hodnocení duelu.

Reparát mohou Přerovanky splnit příští sobotu, kdy se představí na palubovce SG Brno.

PVK Přerov –Volleyball Club Slavia Praha 0:3 (-23, –18, –21)

Nejvíce bodů: Holičová 9, Gálíková 8, Dedíková 8 – Adlerová 13, Hanzlová 13, Vinecká 13.

Rozhodčí: Trumpeš a Grabovský. Čas utkání: 84 minut.

Přerov: Skřičková, Langová, Dedíková, Gálíková, Nucová, Holičová. Libero: Šťastná. Střídaly: Šípová, Kohoutová, Pavelková, Radivojevičová. Trenér: Libor Gálík.