V první sadě držely Přerovanky s favoritem krok až do závěrečné pasáže. Rozhodující míče však padaly na jejich stranu a Olymp si tak připsal první pomyslný zářez.

„Myslím, že právě ten první se rozhodl. Byl to souboj servisů a přihrávky. Dařilo se nám až do toho závěru, který jsme doslova projeli," okomentoval jednu z klíčových pasáží duelu trenér PVK Leopold Tůma.

Prostřední dějství se jeho svěřenkyním vůbec nepovedlo.

„Hráčky nebyly ani po střídání či timeoutu schopny uhrát nějaký balon. Ztratily jsme spoustu jednoduchých míčů, to se nesmí stávat," zlobil se.

Slabý výkon týmu ve druhé sadě donutil kouče k reakci. „Do třetího setu jsme musel udělat několik střídání. Velmi špatně hrála Mátlová, která měla úspěšnost snad jen okolo osmi procent. Změnil jsem pozici Gálikové a poslal do hry Gambovou, která i přes problémy s ramenem několik bodů uhrála," zmínil Tůma.

Přerov se herně zvedl a držel s jistým soupeřem krok, ale opět závěr jim nevyšel, čímž se tak finalizoval status prohry.

„Olymp potvrdil pozici favorita a zároveň to, že má výsledky oproti nám stabilnější. Ukázalo se, že náš mančaft je nevyrovnaný. Když se na to podívám zpětně, tak jsme venku vyhráli jen čtyři utkání, což je samozřejmě hodně málo. Doma zahrajeme dobře, venku bohužel nikoli," konstatoval lodivod Přerova.

Pražanky díky plnému bodovému zisku odskočily soupeřkám z Hané na rozdíl už sedmi bodů.

Další zápas čeká hráčky PVK Precheza v sobotu, kdy zavítají na palubovku Frýdku-Místku. „Musíme se důkladně připravit. Máme na to několik tréninků, abychom na chybách zapracovali a v zápase soupeře překvapili. Věřím, že můžeme zvítězit," dodal závěrem Leopold Tůma.

Uniqa extraliga volejbalistek – 22. kolo

Skupina o 1.-5. místo:

Olymp Praha – Přerov 3:0 (19, 10, 21)

Nejvíce bodů: Mlejnková 18, Kvapilová 12, Patočková 10 – Rosenbergerová 7, Gáliková 6. Rozhodčí: Záhorcová, Činátl. Čas utkání: 64 minut. Diváků: 150.

Olymp Praha: Mlejnková, Kvapilová, Patočková, Mudrová, Sládková, Halbichová, libero: Dostálová. Střídala: Hodanová. Trenér: Stanislav Mitáč.

Přerov: Mátlová, Ticháčková, Dedíková, Rosenbergerová, Gáliková, libero: Radivojevičová. Střídaly: Gambová, Skřičková, Nucová. Trenér: Leopold Tůma.

Tabulka

Tabulka