Šternberk zahájil důležitou záchranářskou bitvu s Přerovem dobře, v úvodu prvního setu vedl, jenže hosté pak při podání střídající Goliášové uhráli sedm bodů v řadě a i přes snížení domácích v samotném závěru šli do vedení.

Podobný průběh mělo také druhé dějství: hráčky Sokola se držely do stavu 10:9, ale pak nechaly protivníka odskočit a rázem byly krůček od porážky.

Na konci druhé sady se sice nešťastně zranila přerovská blokařka Chromečková, hostující družstvo přesto v koncovce vedlo 24:22 a mělo dva mečboly.

Ty ovšem nadšeně bojující Šternberanky zlikvidovaly a šňůrou čtyř bodů si vynutily pokračování zápasu. V jeho čtvrté části pak měl Sokol navrch a po jeho výhře 25:20 se šlo do tiebreaku.

Zkrácenou hru sice lépe zahájil Přerov, jenž vedl 4:2, domácí volejbalistky však skóre otočily, vypracovaly si až tříbodové vedení a to nakonec dotáhly k důležitému vítězství.

„Prohrát zápas ze dvou mečbolů, to se mi snad ještě nikdy nestalo,“ marně pátral v paměti přerovský kormidelník Vladimír Sirvoň.

„Zranění Chromečkové v koncovce druhého setu vyvolalo nejistotu v týmu, přesto jsme sadu díky čtyřbodovému náskoku ještě vyhráli. V rozhodujících momentech nám však odešla přihrávka, navíc zakopaný pes tohoto týmu je na nahrávce. Z následné deprese už jsme se nevyhrabali a v dalších utkáních budeme mít velké problémy,“ tuší Sirvoň.

Domácího trenéra Miroslava Jehláře rozzlobil přístup jeho svěřenkyň k prvním dvěma setům.

„Hráli jsme hodně opatrně a se spoustou chyb, kvůli kterým si soupeř útočil, jak se mu zachtělo. Potom ale holky zvýšily bojovnost, zlepšily servis, čímž jsme dokázali ubránit soupeřovy útoky a sami mohli účinněji zaútočit. Poděkovat musím divákům, hodně nám pomohli,“ dodal Jehlář.

TJ Sokol Šternberk – PVK Přerov 3:2 (-22, -20, 24, 20, 12)

Rozhodčí: Pecháček, L. Grabovský. Čas: 114 minut. Diváků: 280.

Sestava Šternberka: Oborná, Sajdová, Ticháčková, M. Janečková, Piňosová, S. Janečková. Libero: Šenková. Střídaly: Halamíčková, Maslaňáková, Klhůfková.

Sestava Přerova: Dřímalová, Nucová, Chromečková, Mrázková, Mihálová, Kotounová. Libero: Kapavíková. Střídaly: Goliášová, Hronová, Dýčková, Hanáková.