Do té doby má tým PVK Přerov Precheza v plánu odehrát ještě tři přípravná utkání.

„Dohodli jsme se s Olympem. Teď v pátek jedeme do Prahy a odehrajeme tam dva zápasy. Třetí, doma proti Brnu, nás čeká ve středu 17. listopadu,“ nastiňuje kouč Vladimír Sirvoň herní plán.

A poté, v sobotu 20. listopadu, už čeká jeho svěřenkyně ostrý start, kdy od 18 hodin přivítají na domácí palubovce v prvním mistrovském utkání soupeřky z Ostravy.

Sirvoň má ale vrásky na čele. „Martina Mrázková má zlomený prst na levé ruce. S týmem trénuje, může i smečovat, ale blokovat zdaleka ne. Uvidíme, co ukáže kontrola u lékaře.“

„Po mistrovství se už k týmu připojí i Kristýna Pastulová. Uvidíme však, co s ní udělá časový posun. Může se to projevit klidně i na herním útlumu,“ říká kouč.

Ne příliš nadšený je také z dlouhé herní pauzy, neboť extraliga letos začíná nebývale pozdě.

„Uvidíme, co ten dlouhý herní výpadek udělá. Je to všem otazník pro všechny týmy v soutěži,“ dodává.

Druhá liga volejbalistek, ve které nastupuje přerovská rezerva, měla o víkendu volný termín, a tak z týmů PVK Přerov Precheza hrály jen ty mládežnické.

Extraligové juniorky nastoupily v Brně na Králově Poli v souboji o první příčku. V něm byly dvakrát úspěšnější domácí hráčky, které zvítězily nejprve těsně 3:2 (23, 16, –13, –17, 13) a poté už hladce 3:0 (13, 12, 16).

„Hrál se oboustranně vynikající volejbal. Bohužel v rozhodujícím tiebreaku se k nám štěstí obrátilo zády, kdy jsme doplatili na čtyři smolné zásahy – dva dvojáky a dva útoky do autu. Nebýt jich, mohli jsme získat cenný skalp jednoho z aspirantů na letošní titul, což by si holky za předvedený výkon určitě zasloužily,“ okomentoval první utkání přerovský kouč Miroslav Lakomý.

„Odveta se nesla v duchu naší silně nahlodané psychiky po ztraceném prvním střetnutí. V celém průběhu jsme nedokázali dostat soupeře pod tlak a podali chladný, ustrašený výkon bez sebevědomí, odvahy i nasazení. To vedlo ke snadnému vítězství domácího družstva,“ uvedl trenér ke druhému střetnutí.

Také kadetky PVK cestovaly k dalším dvěma extraligovým utkáním na palubovku soupeřek, tentokrát do haly doposud neporažené Ostravy.

Ta ovšem byla nad jejich síly a dvakrát zvítězila 3:1 (20, –24, 21, 15) a 3:1 (-23, 22, 22, 23). Přerovské hráčky tak mají po 12 utkáních vyrovnanou bilanci 6 vítězství i porážek dokonce při shodném počtu setů 24:24.