Přerovské ženy po zpackaném úvodu soutěže stoupají tabulkou vzhůru. Z posledních šesti utkání vytěžily pět tříbodových vítězství a navíc urvaly bod v Praze na Olympu, což je vyneslo do vyrovnané horní poloviny soutěže.

Do konce základní části zbývají poslední dvě kola – dnes jede Přerov do zmiňovaného Brna a za týden, konkrétně už v pátek 27. ledna od 18 hodin, přivítá na své palubovce předposlední Ostravu.

„Budou to dva nejdůležitější zápasy první poloviny sezony,“ má jasno přerovský kouč a nově i dočasný předseda klubu Vladimír Sirvoň.

Přestože jeho svěřenky v první polovině sezony Brno na svém palubovce přehrály 3:1 a v tabulce na ně k dnešnímu dni ztrácí pouhý bod, proti Královu Poli budou outsiderem. Naopak za týden se od nich proti Ostravě nečeká nic jiného než tři body.

„I kdyby se nám nepodařilo postoupit do první pětky, tak je důležité mít co nejvíce bodů a odstup od soupeřů,“ prohlásil trenér.

Jeho úzký kádr deseti hráček sužují častá zranění elitní nahrávačky Soni Novákové, která v minulém utkání proti Frýdku-Místku nastoupila po zranění kolene.

„Chodí na injekce a rehabilitace a zatím jí koleno drží. Doufám tedy, že v Brně nastoupí,“ přeje si Sirvoň.

Po posledním zápase se na listině zraněných objevila pro změnu kapitánka Dita Gáliková, která si hned v úvodu střetnutí vyvrtla kotník a do hry se už nevrátila.

„Měla jsem posunutou chrupavku. Odblokovali mi to a teď to je klasicky jako po výronu – mám natažené vazy a bolí to. Řeším to prášky a tejpovacími obvazy. Na prvním tréninku jsem byla ve středu, kdy jsem nohu ještě raději moc nezatěžovala. Teď už je to o něco lepší a i když noha stále bolí, tak věřím, že to nějak půjde,“ říká jedna z tahounek PVK.

Přerov by v Brně rád urval alespoň bod, což by jej zase o krůček přiblížilo k vysněnému postupu mezi nejlepších pět.

„Hlavně musí fungovat naše vlastní hra. V prvním setu se musíme rozkoukat, co na nás Brno nachystalo, a zareagovat na to,“ vysvětluje Vladimír Sirvoň.

To ovšem nebude zrovna lehký úkol, jelikož Brno se podle slov jeho kouče Ondřeje Marka připravuje speciálně na tento zápas už od poloviny týdne.

„Víme, že Přerovu se v poslední době daří, dokázal zkonsolidovat tým a několik posledních zápasů vyhrát. Hrajeme doma, takže se budeme snažit zvítězit za tři body, abychom se dostali do první pětky. Od středy se připravujeme speciálně na Přerov, nacvičujeme různé taktické varianty, které chceme hrát. Doufáme, že se nám to podaří zvládnout,“ prozradil Deníku.

Královo Pole nemá účast v první pětce nikterak jistou. Jelikož k poslednímu utkání základní části cestuje do Prostějova, odkud letos ještě žádný tým body nepřivezl, dnes tedy bude hrát s Přerovem o bytí a nebytí.

„V úterý jsme si zvedli sebevědomí vítězstvím v Evropském poháru a pevně věřím, že to prokážeme v domácím prostředí. Bude se určitě jednat o vyrovnaný zápas, ve kterém budou rozhodovat maličkosti, jako tomu bylo v Přerově, kde jsme prohráli 3:1. Domácí tehdy byly lepší v koncovce a důraznější na síti,“ dodal kouč Marek k ostře sledovanému utkání.

Poslední zápasy obou soupeřů

KP Brno – Olymp Praha 1:3 (22, –19, –20, –16)

Přerov – Frýdek-Místek 3:1 (21, 25, –20, 19)

Sestavy z minulých utkání

KP Brno: Michalíková, Onderková, Tobiášová, Staňková, Svobodníková, Vincourová, libero Melichárková. Střídaly: Toufarová, Jiroušková, Pospíšilová.

PVK Precheza: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Resenbergerová, libero Dedíková. Střídaly: Kohoutová, Skřičková, Ticháčková.

Závěrečná utkání základní části Uniqa extraligy

17. kolo (21. ledna): KP Brno – Přerov, Olymp Praha – Prostějov, SG Brno – Slavia Praha, Ostrava – Frýdek-Místek.

Dohrávka 8. kola (21. ledna): Olomouc – Šternberk.

18. kolo (27. a 28. ledna): Přerov – Ostrava, Frýdek-Místek – SG Brno, Slavia Praha – Šternberk, Olomouc – Olymp Praha, Prostějov – KP Brno.