Přerovanky padly hned třikrát ve čtyřech utkáních. Poměrem setů 1:3 prohrály se Schwechatem, slovinským Kamnikem i pořádající Slavií UK Bratislava. Přesto si kouč Sirvoň na předvedenou hru svého výběru nestěžoval.

„Naše hra se stále zlepšuje. Poprvé jsme hráli v kompletní sestavě a postupně se stabilizuje základní šestka. Předváděli jsme solidní hru a se všemi soupeři vyhráli první sadu. Jenže technickými chybami jednotlivkyň jsme si prohráli těsné koncovky setů,“ uvedl pro klubový web.

Úspěšná byla přerovská děvčata jen proti Pezinoku, který na poslední chvíli v turnaji nahradil chorvatskou Rijeku.

„Hráli jsme s nasazením celý zápas. Ukazuje se, že nastoupená cesta je správná a troufnu si říci, že je to nejkvalitnější příprava za mého působení v Přerově,“ doplnil trenér.

Z jeho kolektivu byla navíc individuální cenou pro nejlepší libero oceněna Monika Dedíková, která před sezonou přišla z Olomouce.

Trenér Sirvoň má, zdá se, ve své domovině dobré konexe, jelikož další přípravný duel sehraje jeho tým v závěru týdne opět na slovenském území, tentokrát s Doprastavem Bratislava, tamním vicemistrem. Rýsuje se i možný dvojzápas s Olympem Praha.