Talentovaná blokařka se po loňské úspěšné sezoně, kdy patřila mezi důležité hráčky extraligového Přerova, rozhodla pro stipendium a studium na Washington State University.

Ve zdejším týmu, jemuž se přezdívá Pumy, se okamžitě zařadila mezi nejlepší hráčky, což na konci první části sezony potvrdily i statistiky. Jehlářová blokařsky ovládla celou konferenci, v počtu bloků za set (1,45) dokonce patřila mezi deset nejlepších hráček v USA.

Devatenáctiletá Přerovanka se navíc stala historicky vůbec první volejbalistkou Washington State University, která získala zmiňovanou cenu pro nejlepšího nováčka roku, patří ji tedy titul Freshman of the Year.

„Její přítomnost na síti dělá z Washington State University jeden z třiceti nejlépe blokujících týmů Spojených států. Magda Jehlářová byla hlavní silou Pum během sezony jak v ofenzivě, tak v defenzivě,“ chválí Jehlářovou zámořská média.

Talentovaná blokařka tak prakticky dovedla svůj tým k účasti na závěrečném turnaji NCAA, který se hraje systémem play-off a zúčasní se jej 32 nejlepších amerických celků. První kolo odehrají Pumy v noci z pátku na sobotu proti San Diegu.