V kategorii žen náš kraj výborně reprezentoval přerovský pár Šamořilová-Nucová, který obsadil skvělé čtvrté místo. Za muže bojovala dvojice Šponar (Př)-Zahrádka (Ol), jež dvakrát prohrála a z turnaje vypadla. V každém kraji se konaly tři turnaje a koneční vítězové ze všech čtrnácti krajů se utkali o přímý postup na mistrovství republiky. Z účasti mezi elitní šestnáctkou nasazenou výhradně podle bodů v žebříčku ABV se mohly těšit vždy první dva páry z každé kategorie.

Medaile byla nadosah

Přerovské extraligové ženy Dana Šamořilová a Veronika Nucová se na finálový turnaj důkladně připravovaly na kurtech plaveckého areálu v Přerově a jejich úsilí se vyplatilo. V prvním utkání si hladce poradily s Hodačovou-Koutkovou 2:0. Natěšené hladkou výhrou vstoupily do druhého střetnutí, které ale nezačaly nejlépe a dotáhnout ztrátu se jim už nepodařilo - prohrály s Povlovou-Eliášovou 0:2 (17, 20).

V opravném „pavouku“ porazily Židovou-Náglovou 2:1 a další výhrou se sestrami Volákovými se dostaly do první osmičky. Turnaj pokračoval v neděli a holky začaly výborně, když porazily Holystovou-Pokornou a probojovaly se do semifinále. Zde ale narazily na jediné své přemožitelky z předchozího dne a po velké bitvě znovu podlehly Povlové-Eliášové 1:2 (19, -20, -20). Tím jim postup do finále unikl doslova o vlásek.

V boji o 3. - 4. místo již byly přerovské volejbalistky značně unavené (hrálo se ve velkém horku v pravé poledne) a na výsledku se podepsalo i neskrývané zklamání z uniklého finále. První set prohrály, ale ve druhém se dokázaly opět vybičovat a po několika nevynucených chybách soupeřek dotáhly set do vítězného konce. Na řadu tedy přišla další těžká třetí sada.

Reprezentantky Olomouckého kraje do něj nastoupily famózně a vedly 8:4. Soupeřky se ale nevzdaly a srovnaly na 12:12. Nastala nervy drásající bitva o každý bod, ve které byly šťastnější soupeřky Mühlsteinová-Bednářová a zvítězily 20:18. Dana Šamořilová s Veronikou Nucovou tak obsadily v silné konkurenci krásné čtvrté místo.

Muži dvakrát prohráli

V mužské kategorii narazila naše dvojice hned v prvním kole na ostřílené borce Mandla s Čápem. Utkání ale nebylo tak jednoznačné, jak se zpočátku zdálo a došlo i na třetí set. Teprve tam dokázali svou převahu zkušení soupeři zúročit a zvítězit 2:1. Ve druhém utkání se střetl přerovsko-olomoucký pár s Havlíčkem a Fryntou, kterým rovněž podlehl nejtěsnějším rozdílem.

Tato prohra znamenala vyřazení z turnaje, nicméně oba hráči svorně souhlasili, že to pro ně byla obrovská zkušenost a rádi by se probojovali do finálového turnaje i v příštím roce. Na turnaji se prezentovala spousta známých tváří plážového volejbalu a herní úroveň byla velmi vysoká. Mimořádně lákavá byla odměna od hlavního sponzora Poštovní spořitelny navýšená na 20 000 Kč pro obě dospělé kategorie. Na vítěze tak čekalo rovných 7000 korun.