Brno je soupeř, který mu vyhovuje, protože hraje útočný volejbal, technicky na velmi dobré úrovni, který se při dodržení postavení v obraně dobře brání, což domácí hráčky předvedly i v praxi a dvakrát zvítězily.

PVK Přerov B - UNI Brno 3:1 (19, 18, -24, 19)

Páteční měření sil přineslo volejbal velmi slušné úrovně, který se musel líbit i přítomným divákům. Přerovský tým začal hru bez trenérů, kteří měli jiné povinnosti a první z nich se dostavil až v průběhu druhého setu.

To ale na výkon domácích děvčat nemělo žádný vliv a administrativní povinnosti před utkáním zvládly hráčky bez problémů. Celé utkání probíhalo za vedení PVK, pouze ve třetím setu Precheza několika nevynucenými chybami darovala vítězství Brnu.

Celkem v klidu ale utkání skončilo 3:1 ve prospěch domácích volejbalistek.

PVK Přerov B - UNI Brno 3:2 (-20, 21, 18, -22, 9)

V sobotu Brno přijelo ve stejné sestavě, ale začátek utkání byl z domácí strany hrozný. Obrovské množství nevynucených chyb na servise, na příjmu a v útoku nemohlo skončit jinak než vítězstvím Brna v této sadě. V přestávce padlo při poradě domácího družstva několik ostřejších slov, ale i výzva ke zlepšení všech herních činností.

Do druhého dějství nastoupily Přerovanky jako vyměněné. Dařily se jim všechny činnosti, ale hlavně přestaly zbytečně chybovat. Třetí set probíhal podobně a po jeho skončení vedly domácí 2:1 na sety. Kupodivu nejlepší hráčkou v těchto chvílích byla blokařka Veronika Velešíková, která dobře servírovala a v útoku se nemýlila. Ve čtvrtém setu PVK opět polevil.

Celou sadu jen dotahoval soupeře, jenž si ale koncovku pohlídal. Přišel tedy na řadu tiebreak, který Přerov umí a při jehož hře má pětadevadesátiprocentní úspěšnost vítězství.

Přesně podle toho to i dopadlo - vítězstvím 15:9, a tím i celého utkání 3:2 na sety. Dvě vítězství z osmi utkání, která přerovský celek ještě čekají, mu již zaručí postup do skupiny o 1.-6. místo a tím i potvrzení prvoligové soutěže v následující sezoně.

V české skupině to zatím vypadá na trojici Plzeň, Brno a Nusle. Další kolo hrají přerovské volejbalistky opět v domácím prostředí, a to již tento pátek v 19 a v sobotu v 10 hodin v hale SŠT (Kouřílkova 8).