VSK Univerzita Brno - PVK Přerov Precheza B 2:3 (25, -19, 17, -14, -12)

Přerov jel na Univerzitu s cílem uspět, i když věděl, že to nebude vůbec jednoduché, jak potvrdil i sám trenér Birčák: „Brno hraje dobrý volejbal a vybojovat dva body bude velmi těžké.“

To se také potvrdilo v úvodním setu, který domácí vyhráli. Po změně stran se jim však přestalo dařit na nahrávce, čehož Přerov využil k vyrovnání. Ve třetím dějství udělali hosté obrovské množství nevynucených chyb jak na příjmu, tak i v útoku a soupeř opět vedl.

Do čtvrtého setu poslal kouč Birčák na nahrávku Lucii Lehnertovou, která dala družstvu nový impuls. Precheza začala hrát rychlou hru středem sítě, na což Brno nenašlo odpověď.

Utkání se tedy muselo rozhodnout až ve zkrácené hře. Do té vstoupili hosté bravurně a vedli 10:5. Poté se ale opět začaly kupit nevynucené chyby, soupeř zaznamenal šest bodů v řadě a šel do vedení.

Přerov byl však hladovější po vítězství, a když se na jeho stranu přiklonilo i štěstíčko, zrodilo se druhé vítězství v boji o extraligu.

„Jeli jsme do Brna pro dva body, i když jsme věděli, že to bude hodně těžké. Univerzita měla výborný servis amy jsme někdy útočili téměř z nouzových pozic. Obrat v utkání nastal, když jsem na nahrávku poslal Lucku Lehnertovou. Ta oživila hru a v tiebreaku jsme to urvali,“ řekl po utkání Peter Birčák, trenér přerovských volejbalistek.

Další utkání v boji o extraligu odehraje rezervní tým Prechezy v sobotu, kdy se od 15 hodin utká na domácí palubovce v Předmostí s celkem TJ Sokol Nusle Praha, který jednou vyhrál i prohrál.