„Měli jsme vytipovaných sedm potencionálních kandidátů a z toho jsme šest oslovili. Mezi nimi byl i Leopold Tůma, toho času bez angažmá. Museli jsme přihlížet k finančním možnostem klubu a nakonec jsme oslovili právě jeho," říká tiskový mluvčí PVK Precheza Stanislav Šmidák.

I když je to už téměř deset let, trenér Tůma rozhodně nejde do neznáma. V Přerově totiž působil v sezonách 2003/2004 a 2004/2005, tedy v době, kdy klub odkoupil extraligu z Frenštátu pod Radhoštěm.

„Byly to kruté časy. K dispozici jsme totiž měly téměř jen místní hráčky, které hrály do té doby první ligu, protože na nákup nějakých posil nebyly peníze. Naším úkolem tak bylo zachránit extraligu," vzpomíná.

Na Hané působil dvě sezony a poté trénoval pět let Ostravu. Mezi tím ještě jeden rok vedl slovenské juniorky. Poté si dal od volejbalu pauzu a nyní se opět vrací. A je o něj zájem.

„S Miroslavem Čadou, který trénuje Prostějov a vede slovenskou reprezentaci, jsme volejbaloví kamarádi a nabídnul mi, zda bych mu nechtěl dělat na Slovensku asistenta. Teď na to ale zatím není čas, nejdřív to musíme v Přerově všechno rozjet. Ale možná příští rok," pověděl.

V Přerově podepsal dvouletou smlouvu s opcí a jeho ambice jsou podstatně vyšší, než je sedmé místo z posledních dvou let. „Řekl jsem si, že to na závěr své trenérské kariéry v Přerově ještě zkusím, protože jsem přesvědčen, že mančaft má na víc," dodal.

Uvidíme. Sezona začíná až 18. října a do té doby má ještě dost času tým připravit.