Poté se ale na palubovce odehrál veliký obrat, který děvčata z Hané posunul do vyřazovacích bojů mezi osm nejlepších týmů.

TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Přerov Precheza 2:3 (17, 23, –25, –16, –14)

Hosté nevstoupili od utkání špatně a v úvodu hráli se soupeřem téměř vyrovnanou partii. Domácí ale poté přepnuli na druhý rychlostní stupeň a set s přehledem dotáhli do vítězného konce.

Po změně stran pokračoval Přerov ve vlažném výkonu ze závěru setu druhého, což Sokolky trestaly. Vedly až osmibodovým rozdílem, ale Precheza se nevzdávala. Snížila až na 22:23, ovšem koncovka opět patřila domácím hráčkám.

I třetí dějství bylo od začátku v režii frýdecko-místeckých volejbalistek, které vedly 21:14, a snad nikdo z přítomných v hale nepochyboval o jejich jasném vítězství. Od tohoto stavu však Přerov vstal z mrtvých. Sokol ještě vedl 24:22, ale PVK bojoval a třetí sadu vydřel v poměru 27:25.

Vítězství v koncovce vlilo hostům do žil čerstvou krev a čtvrtý set byl jasně v jejich režii, když svému soupeři dovolili zaznamenat jen šestnáct bodů. O vítězi tedy musela rozhodnout až závěrečná zkrácená sada.

V té byl stav dlouho vyrovnaný a strany se měnily za stavu 8:7. Bylo tedy jasné, že utkání rozhodne jedna bodová šňůra. Ta přišla ze strany přerovských hráček, které měly více štěstí a pevnější nervy a vyhrály nejtěsnějším rozdílem 16:14.

Vítězství v posledním utkání základní části a zároveň prohra Liberce se Střešovicemi 0:3 rozhodla o tom, že do play-off nakonec postoupila díky lepšímu poměru setů přerovská děvčata.

„První dva sety byly velmi zlé. Do třetího dějství jsem prostřídal a stáhl libero. Fantasticky se chytily Dýčková s Nucovou, což bylo jedním z hlavních faktorů velkého obratu. Ještě nám pomohlo, když místní hlasatel oznámil, že Liberec prohrává 0:2 na sety. Holky dřely a nakonec zaslouženě vyhrály. Určitě si za tu dřinu zaslouží hrát play-off. Jen se potvrdilo, že mají na to, hrát dobrý volejbal,“ řekl Vladimír Sirvoň, kouč vítězného celku.

Otázkou ale zůstává, kdo přerovské volejbalistky povede ve čtvrtfinálovém boji proti Prostějovu, neboť trenéru Sirvoňovi skončila ve čtvrtek 28. března ve 24.00 hodin smlouva a vedení PVK se s ním včera před odjezdem do Frýdku-Místku již oficiálně rozloučilo.

S trenérem, jenž vytáhl přerovský tým ze dna až do play-off. S trenérem, který měl s klubem do budoucna velké plány, a mohl v Přerově úroveň volejbalu pozvednout na hodně vysokou úroveň.