První set ovládli hosté poměrem 25:23, ten druhý už ale patřil Přerovankám (25:21). Klíčová byla třetí sada, Zubřice v ní smazaly tři setboly soupeře a samy měly na ruce vedení 2:1. Zkušenější Brňanky však vyhrály 27:25.

Zklamání si domácí hráčky přenesly do čtvrtého dějství, kdy už dotahovaly marně a padly 23:25. „Mrzí to moc. Byly to vyrovnané sety, rozhodovalo se v koncovkách. Škoda posledního, dotáhli jsme to výborně, nevyšlo to,“ hodnotila blokařka Kateřina Kohoutová.

„Musím říct, že to z naší strany nebyl špatný zápas. Bojovaly jsme, což nám v některých zápasech chybělo. Kápéčko dnes bohužel víc ubránilo a uhrálo rozhodující balony,“ dodala.

Do zápasu s mistrem šly Přerovanky s cílem vyhrát. A nejen proto, že Královo Pole zatím v sezoně nepředvádělo přesvědčivé výkony.

„Chceme porazit každého. Tak snad příště.

Zápas s Frýdkem (čtvrteční výhra 3:1) nám určitě pomohl. Dobře jsme hrály i v předešlých zápasech. Třeba s Libercem. Jen jsme to nedokázali otočit ve svůj prospěch. Nakoplo nás to, když tak budeme pokračovat, budeme se v sezoně zlepšovat a podobné zápasy vyhrávat,“ věří Kohoutová.

Mladé hráčky potřebují zkušenosti

Ta je jednou ze tří zkušených předsezonních posil Přerova. K řece Bečvě se vrátila po šesti letech v liberecké Dukle. V šatně tak má roli jedné z mentorek jinak mladého týmu Radima Vlčka. Tématem po sobotním střetnutí bude jistě i to, jak lépe zvládat klíčové koncovky.

„Bavíme se o tom, ale je tady přeci jen hodně mladých hráček, které takové zkušenosti ještě nemají. Takovými zápasy je naberou. Doufám, že na začátku sezony si to vybereme a budeme koncovky zvládat později v důležitějších zápasech,“ říká 31letá volejbalistka.

Moravčíkův vítězný návrat

Speciální byl zápas pro asistenta trenéra KP Brno Jana Moravčíka. Ten ještě v minulé sezoně byl pravou rukou přerovského Radima Vlčka. V létě však kývl na nabídku mistra.

close Volejbalistky Přerova (v bílém) proti VK UP Olomouc (2:3). Jan Moravčík info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in Volejbalistky Přerova (v bílém) proti VK UP Olomouc (2:3). Jan Moravčík „Těšil jsem se hodně. Mám tuhle halu rád. Jsem rád, že jsme vyhráli, vítězných pocitů jsem tady moc nezažil. Fanoušci tady byli zase výborní, vždy nás tady drželi. Dnes jsme bohužel pro ně byli lepší,“ ohlédl se za utkáním.

A jak hodnotí letošní přerovský tým? „Přerov hraje určitě dobrý volejbal. Přišly mu zkušené hráčky, trápit může letos úplně každého a skončit může jakkoliv, extraliga je letos hodně vyrovnaná,“ uzavřel Jan Moravčík.

Volejbal Přerov – VK Královo Pole 1:3 (-23, 21, -25, -23)

Nejvíce bodů: Vajdová 17, Tinklová 12, Kohoutová 10 – Kuníková 20, Hrušecká 17, Prchalová 9. Rozhodčí: Koutník, Hladišová. Diváci: 310.

Přerov: Zatloukalová, Vajdová, Kohoutová, Tinklová, Lazárková, McClellanová, libero Kulová. Střídaly: Oujezdská, Hůsková, Šrámková, Köhlerová, Martincová. Trenér: Vlček.

Královo Pole: Pelikánová, Jelínková, Kormendyova, Kuníková, Prchalová, Hrušecká, libero Šmardová. Střídaly: Chlupová, Pavlíková, Zapletalová, Křižanovská. Trenér: Nezhoda.