„Začali jsme 2. srpna týmovým sezením, které na mě zapůsobilo velmi pozitivně. Tým spolu byl hned od začátku a připadne mi, že holky si navzájem sedly. Další den jsme odstartovali přípravu a všichni máme od nové sezony očekávání, chceme to posunout o stupeň dál,“ hlásí hlavní kouč Vlček.

Tým opustila pouze blokařka Michaela Dlouhá, která aktuálně reprezentuje Českou republiku na univerziádě v Číně a poté zamíří studovat a hrát volejbal do Spojených států.

Výraznými posilami by pak měly být 36letá nahrávačka Veronika Tinklová, 31letá blokařka Kateřina Kohoutová a 33letá smečařka ze Slovenska Alexandra Vajdová.

Veronika Tinklová je jednou ze tří zkušených posil Přerova
Tři velezkušené posily i odchod trenéra. Zubřice chtějí být silnější

„Za poslední tři roky je to poprvé, co se nám tým podařilo udržet a doplnit o zkušené hráčky na postech, na kterých jsme potřebovali. Z toho mám obrovskou radost,“ pochvaluje si Radim Vlček. „Není to ale tak, že přijdou tři nové hráčky a budeme výrazně lepší bez práce. Čeká nás tvrdá příprava a pak to bude o tom, jestli to dokážeme přetavit ve vítězství,“ upozornil.

Posílení trenérského štábu

Jeden odchod zaznamenal Volejbal Přerov v rámci realizačního týmu. Asistent trenéra Jan Moravčík zamířil k mistrovi do KP Brno.

„Tak to někdy ve sportu chodí. Nepotkali jsme se v podmínkách a pracovní náplni. Honzovi přeji, ať se mu v novém působišti daří. Přichází tam, kde jsem pracoval čtrnáct let. Vyzkouší si něco jiného, je to větší klub, přeji mu, ať se mu daří dál,“ vzkázal Radim Vlček.

Jeho pravou rukou tak nově bude 30letý Jan Licek. Bratr nejlepšího hráče mužské extraligy Martina Licka bude fungovat také u mládeže.

Volejbalistky Přerova (v bílém) porazily Šternberk 3:1 na sety. Radim Vlček
Radim Vlček: Odchod? Měl jsem nabídky. Statisíce za hráčku jsou jiná dimenze

Už o víkendu se zubřice vrátí na kurt. V Kojetíně si zahrají turnaj, který na antukových kurtech (nebo v hale, dle počasí) startuje v sobotu v 9 hodin.

V rámci přípravy je čeká také sparing s Prostějovem, Olympem Praha, tradiční turnaj v Bezděkově či přátelská utkání s KP Brno a několika zahraničními soupeři ze Slovenska, Maďarska, Polska či Rakouska.

První extraligové utkání odehraje Přerov v sobotu 7. října doma proti Liberci. Předseda klubu Ondřej Friedl již dříve pro Deník uvedl, že by rád atakoval historicky nejlepší umístění zubřic, kterým je čtvrté místo.

„Neznám člověka, co nechce vyhrávat. Takže cílem je, abychom vyhráli co nejvíce zápasů, hráli dobrý volejbal a bavili lidi,“ uzavřel Radim Vlček.

Předseda Volejbalu Přerov Ondřej Friedl
Předseda Volejbalu Přerov Friedl o nových partnerech, mecenáši i změnách v hale

Kádr v přípravě:

Nahrávačky: Michaela Zatloukalová, Veronika Tinklová, Adéla Martincová, Klára Dočkalová
Libera: Adriana Kulová, Kristýna Horská
Smečařky: Alexandra Vajdová, Aneta Hůsková, Klára Šrámková, Karin Lazárková, Lucie Oujezdská, Nikola Friedlová
Univerzálky: Isabela Kovačič, Aneta Köhlerová
Blokařky: Alicia McClellanová, Kateřina Kohoutová