Právě Šelmy totiž zatím vládnou sezoně a ve čtvrtfinálové sérii se jim do cesty postaví Přerov. „Před utkáním už jsme věděli, že v play-off jsme se stejným soupeřem. Jsem rád, že jsme dva sety hráli dobrý volejbal. V prvním setu nám to stačilo na vítězství,“ ohlížel se trenér Radim Vlček za poslední bitvou základní části.

Jeho týmu k jistotě play-off stačilo, aby favorizovaný Olymp uhrál alespoň set ve Frýdku-Místku, nebo aby zubřice obraly o jednu sadu brněnské Šelmy.

Duel Pražanek ve Frýdku začal o hodinu dříve, a protože Olymp hned první set vyhrál, mohly Přerovanky hrát s klidem a jistotou osmého místa. Možná i proto favorita na úvod zaskočily a vyhrály 25:22.

Utkání 25. kola volejbalové extraligy žen mezi Přerovem a Šternberkem.
Třetí výhra v řadě! Zubřicím fandil i Fantomas, play-off je blízko

Další tři sady už patřily Šelmám, které v prvním dějství nenastoupily v tradiční základní sestavě. Brno zvítězilo 3:1 po setech 22:25, 25:17, 25:10 a 25:15.

„První set byl z naší strany super, tlačily jsme servisem a bojovaly jsme. Druhý set byl taky dobrý, ale začaly jsme kazit servis a dělat chyby. Pak už jsme začaly točit se sestavou a zkoušet nějaké věci. Nějak nám to nevyšlo, ale připravujeme se na další zápasy,“ řekla pro svazový web přerovská kapitánka Michaela Zatloukalová.

Čtvrtfinále play-off se bude hrát na tři vítězné zápasy a odstartuje ve středu 13. března v Brně. Domácí utkání odehraje Přerov v sobotu 16. března od 17 hodin.

„Půjdeme s čistou hlavou do čtvrtfinále a věřím, že na domácí zápas přijde plná hala. Doufáme i v dobrou diváckou kulisu v Brně, protože si vážíme toho, že v play-off jsme,“ uzavřel Radim Vlček.

Volejbal Přerov – VK Šelmy Brno 1:3 (22, -17, -10, -15)

Nejvíce bodů: Biassouová 11, Lazárková 10, Paigeová 9 – Janečková 15, Madsenová 14, Silva 9. Rozhodčí: Lenert, Grabovský. Čas: 84 minut. Diváci: 324.

Přerov: Paigeová, Zatloukalová, Tinklová, Kohoutová, Biassouová, Lazárková, libera Kulová, Horská. Střídaly: Martincová, McClellanová, Šrámková, Hůsková, Oborná. Trenér: Vlček.

Brno: Šmídová, Silva, Benediktová, Madsenová, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Janečková, Marková, Mokrá. Trenér: Vlk.