Oba duely na palubovce Brňanek jsou na programu až od půl osmé večer. „Jsou to opravdu blbé časy, mrzí nás to kvůli fanouškům. Máme od nich ohlasy, že se z Přerova chystala spousta lidí na volejbal do Brna, ale časy utkání jim to zhatily,“ prozradil trenér Hanaček Radim Vlček.

Druhý duel v Přerově a pro přerovské fanoušky de facto vrchol aktuální sezony, se v městské sportovní hale uskuteční v sobotu od 17.30. „Pokud to má být poslední domácí zápas sezony, tak věříme, že před nabitou halou,“ zve Vlček Přerovany.

I hlavní kouč zubřic si uvědomuje, v jaké pozici jeho tým je. Sázkové kanceláře například na středu vypsaly na vítězství Přerova kurz 12.

„Šelmy ztratily v nadstavbě jen tři sety, ten jeden s námi. To nám může dát nějakou vizi či námět k tomu, abychom zkusili překvapit. Ale favorit je jasný. My se budeme snažit hlavně o to, abychom byli důstojným soupeřem,“ přiznal Radim Vlček.

Volejbalistky Přerova padly s TJ Ostrava 1:3. Kaitlynn Biassouová
To byly rány! Americká posila nadchla Přerov: Chci být agresivnější, překvapila

Poslední triumf zubřic nad Šelmami se datuje na 23. únor 2019, kdy Hanačky poté v památném čtvrtfinále potrápily ve vyrovnané sérii Prostějov.

Šelmy v závěrečné části extraligy neprohrály, mají devět výher v řadě a naposledy padly 20. ledna 1:3 s pražským Olympem.

„Ten zápas jsem samozřejmě viděl jako dalších asi šest. Ale každé utkání je jiné. Pokusíme se inspirovat a něco ze zápasu s Olympem okoukat. Ale stejně to bude o kvalitě na hřišti,“ dobře ví Vlček.

Oba týmy si na závěr základní části měly možnost střihnout v Přerově generálku. Co ukázala?

Volejbalistky Přerova v závěrečném kole základní části sezony 2023/24 proti Šelmám Brno. Melody Paigeová
Zubřice si po třech letech zahrají play-off. Šelmám v generálce vzaly set

„Dá se od výkonu v prvním a druhém setu odpíchnout,“ věří přerovský kouč. „Šelmy sice nezačaly úplně v základní sestavě, ale nastoupily ve složení, ve kterém porazily šest týmů v extralize,“ upozornil Vlček. „My jsme v prvním setu hráli na hraně našich možností, riskovali servis a vycházelo to. Ve druhém jsme v tom jakžtakž pokračovali,“ tuší Vlček, že klíč k případnému úspěchu byl mohl být v dobrém riskovaném podání.