„Dneska jsme hrály dobře, držely jsme krok se Šelmami, ale pak nás přehrály, byly lepší v poli a trenér nechal zahrát i lavičku,“ ohodnotila závěrečný duel na svazovém webu přerovská smečařka Karin Lazárková.

Zubřice neuhrály v sérii ani set, nejblíže jeho zisku byly na domácí palubovce. „Jsem rád, že jsme hráli konečně play-off i před svými fanoušky. To je pozitivní. Mrzí mě, že jsme do play-off nešli z lepšího místa. Šelmy ukázaly, že jsou momentálně o třídu lepší než ostatní týmy,“ má přerovský kouč Radim Vlček o největším favoritovi na zisk mistrovského titulu jasno.

Volejbalistky Přerova nesračily doma na Olymp Praha. Radim Vlček měl ke spokojenosti daleko.
Tlak je enormní, přiznává kouč zubřic Vlček a řeší i odstoupení

Mrzet tedy mohou jiné zápasy v základní části, které Přerov nepustily do vyšších pater tabulky, která by znamenala přeci jen přijatelnějšího soupeře.

„Nejsem spokojený s tím, že jsme šli do play-off z osmého místa. Měli jsme nasbírat body hlavně v první polovině sezony. Já doufám, že něco vymyslíme a uděláme ještě rozloučení s fanoušky,“ nastínil Radim Vlček.

Bez ztráty jediného utkání do semifinále postoupily také Prostějov, Olymp Praha a Liberec. Šelmy čeká Olymp, Prostějov se utká s Libercem.

VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov 3:0 (20, 17, 16)

Nejvíce bodů: Janečková 11, Kelnárová 10, Silva 9 – Šrámková 9, Kohoutová 8, Lazárková 7. Rozhodčí: Ištvanech, Kubinec. Diváci: 205.

Brno: Šmídová, Silva, Marková, Madsenová, Kelnárová, Širůčková, libera Chevalierová, Píchalová. Střídaly: Mokrá, Janečková, Benediktová, Beránková. Trenér: Vlk.

Přerov: Šrámková, Paigeová, Zatloukalová, Lazárková, Kohoutová, Tinklová, libera Kulová, Horská. Střídaly: Martincová, Köhlerová, Hůsková. Trenér: Vlček.