„Každý bod by byl dobrý. Ostrava je ve Final Four Českého poháru, dokázala teď porazit Prostějov. Je to favorit, my můžeme zkusit překvapit,“ je si vědom trenér zubřic Radim Vlček.

Posly Volejbalu Přerov z USA Kaitlynn Biassouová (vlevo) a Melody Paigeová.
Zubřice přivedly dvě nové Američanky! Oporám řekly sbohem

Jeho tým se poprvé bez Chorvatky Kovačičové a Slovenky Vajdové představil v novém roce minulou sobotu na palubovce brněnských Šelem. Přerovanky padly 1:3, odehrály dobrý druhý set, přestože ještě nemohly spoléhat na zbrusu nové zámořské posily.

Američanky Melody Paigeová a Kaitlynn Biassouová již byly s týmem v Brně, měly nafasované nové dresy, avšak kvůli administrativním záležitostem nakonec ještě nemohly nastoupit.

„Mezinárodní federace FIVB nám zavčas nepotvrdila jejich přestupy v systému. Štve mě to, protože pokud my dokážeme mít vše zařízené i v Americe, vše máme zaplacené a jedna federace není de facto schopna udělat jedno kliknutí během tří dnů, zamrzí to,“ přiznal Radim Vlček.

Premiéra obě Američanky tedy čeká v sobotu. Podaří se nové univerzálce a blokařce pozvednout tým a potrápit favorita v tradičně bouřlivé atmosféře přerovské haly?

Volejbal Přerov - VK Prostějov. Volejbalová extraliga žen, 14. 12. 2023
Kam za sportem? Sigma v Prostějově, v akci volejbalistky, Zora a plno hokeje