Zeptali jsme se proto v měsíční přestávce trenéra Vladimíra Sirvoně, jak to s týmem vypadá a na čem je potřeba zapracovat.

ROZHOVOR

Jak jste se dostal k trénování přerovských volejbalistek?

Pravidelně sleduji dění v evropských soutěžích a klubech. V loňském roce bylo překvapením, že v České lize obsadilo družstvo Přerova solidní čtvrté místo.

Tři roky jsem vedl a trénoval tým Senice v ženské extralize, s nímž jsme třikrát získali titul mistra Slovenska, dvakrát vyhráli pohár MEVZA(středoevropský pohár), hráli jsme Final four a skvěle jsme se umístili i v Top teams cupu.

Za celé tři roky v Senici jsme v extralize pouze jednou okusili hořkost porážky. Letos jsem zůstal volným poté, co v Senici skončil generální partner. Ze Senice odešla i většina hráček do nových angažmá.

Jednou z nich je i Slávka Mihálová, která mi vysvětlila problematickou situaci družstva, a právě ona byla tou, kterámědefinitivně přesvědčila, abych se pokusil o záchranu extraligy v Přerově.

Na jaké úrovni byla herní dovednost družstva, když jste ho přebíral?

Osobně neznám trenéra Matěje, nikdy jsme se neviděli a neznám ani styl jeho práce. Nevěděl jsem, do čeho jdu, jak na tom družstvo je, jak trénovalo - nemůžu to hodnotit a na předchozí formy tréninku jsem se nikdy neptal ani hráček.

Mám svůj styl trénování a koučingu. Spolupracuji s předními odborníky v oblasti kondiční přípravy, silového rozvoje a technicko-taktických dovedností.

V tomto směru mi pomáhají Martin Šnegoň a Roman Špaček, mí asistenti ze Senice, jímž velmi děkuji za spolupráci.

Máme ověřené metody a postupy a ty postupně přenášíme na přerovské hráčky.

Co je podle vás potřeba zlepšit?

Družstvu chybí agresivita a tah za vítězstvím.Kagresivitě je nutno být silný a sílu získámefyzickou připraveností. Doposudnámsoupeř věnoval maximálně jeden set, poté slabou agresivitu na útoku, bloku a servisu velmi rychle eliminoval.

Tomu musíme předejít, a proto se v měsíční pauze soustřeďujeme na výrazný rozvoj síly.

V posledních utkáních před svátky jsme na to družstvo začali připravovat a dělali jsme změny v organizaci, taktice a také koučingu.

Nicméně jsme měli málo času na podstatnou změnu a velmi silné soupeře. Přešli jsme na dvoufázový trénink, běháme venku, chodíme do posilovny a máme speciální přípravu v hale.

Kvůli tréninkovému nasazení jsme absolvovali na začátku ledna regenerační a relaxační pobyt v Luhačovicích se speciální průpravou.

Jak se vám v Přerově trénuje?

V družstvu jsou dvě velmi výrazné osobnosti – Eliška Michnová a Terka Balážová. Jakým způsobem přistupují k tréninku, je výborné, dobře se mi s nimi pracuje.

Došlo k nutnému přechodu na dvoufázový trénink a tempo je opravdu vysoké. Jsem rád, že na sobě holky mají zájem pracovat a chtějí zvrátit tíživou situaci, ve které se družstvo nachází.

Dokonce se dvě hráčky vzdaly svého zaměstnání a věnují se pouze volejbalu s mimořádným zaujetím, a to jsou pro mě komplimenty.

Spolu s vámi „přišla“ do ženského kádru i autorita.

Je to o vzájemném respektu a úctě.

Jak se herně připravujete ve vánoční pauze?

Chystáme se odehrát dvě přípravná utkání na domácí palubovce s některým zahraničním týmem v termínu od 10. do 15. ledna.

Tímto zvu všechny diváky ke zhlédnutí přípravných utkání, ale také tréninků.

První zápas po pauze hrajete v Ostravě…

Ostrava je na tom letos velmi dobře a bude jistě překvapením. Je čtvrtá a z jedenácti utkání jich sedm vyhrála. Bude záležet na tom, jak kdo posílí.

Chystá se i Přerov posílit kádr?

Samozřejmě, že se také snažíme získat nějakou posilu, ale je to otázkou finančních možností klubu. V každém případě naší prioritou je udržení extraligy v Přerově a rozjet koncepční projekt na příští rok.

A co vlastní zdroje klubu - juniorky?

Velmi nadějná je Martina Dřímalová, juniorská nahrávačka. Chystám se probrat možnosti jejího přestupu k ženám s vedením klubu, trenérem Lakomým, a nabídnout jí možnost hrát ženskou extraligu. Je opravdu velký talent a je škoda, aby nehrála v áčku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika