Do Prahy - Střešovic přijel Přerovský volejbalový klub, jenž před sezonou hlásil atak na medaili, ale zatím se mu vůbec nedaří, což nevyvrátil ani v hlavním městě. Prohrál až v pátém zkráceném setu, usadil se na chvostu tabulky a situace v Přerově se zdá být vážná.

Praha Střešovice - PVK Přerov Precheza 3:2 (-21, 16, -15, 19, 11)

Do utkání lépe vstoupily hostující volejbalistky, které se díky bodové šňůře ve druhé polovině úvodního dějství ujaly vedení.

Po změně stran se ale Pražanky nadechly k náporu a srovnaly stav setů na 1:1. Oba celky pokračovaly ve třetí a čtvrté sadě v nevyrovnaných výkonech, a tak musela o vítězi rozhodnout až zkrácená sada.

V té Přerov vedl po špatném začátku a následné tříbodové šňůře 6:5, jenže za tohoto stavu rozhodčí hostující celek doslova zařezali, když mu neuznali regulérní bod.

Místo toho, aby se PVK ujal dvoubodového vedení, tak bylo srovnáno, což určitě výrazně ovlivnilo další vývoj tiebreaku. Přerov od tohoto stavu zaznamenal už jen pět bodů, což na vítězství opravdu nestačilo.

Sestava PVK Přerov Precheza: Dobrá, Dýčková, Chadimová, Kapavíková, Kotounová, Maslaňáková, Michnová (C), Novotná, Remešová, Šamořilová, Zajícová a juniorka Čtveráčková. Trenér: Jaroslav Matěj, asistent: Rostislav Hanzelka.

„Nejsme schopni ubránit útok soupeře, což se dnes projevilo a utkání jsme prohráli v obraně. Vítězné sety jsme vyhráli s přehledem, jenže soupeř se vždy lehce dotáhl. V tiebreaku jsme nechytili v poli skoro žádný míč, což rozhodlo.“

„Družstvo je v útlumu a zatím se pořád hledá, neboť v klíčových okamžicích tým nepodrží hlavní opory,“ řekl po utkání Jaroslav Matěj, kouč přerovských volejbalistek.

Po šestém kole tak má Přerovský volejbalový klub na svém kontě šest porážek a je jediným týmem v extralize, který ještě nepoznal, jak chutná vítězství.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika