Kadetky šly v loňské sezoně do soutěže díky nízkému věku a malým zkušenostem s cílem zachovat si extraligu i pro tuto sezonu. Cíl se podařilo sice až v baráži splnit, ale vzhledem k tomu, že složení družstvo zůstává nezměněné, bude tým vedený trenérem Michalem Derychem určitě pomýšlet na lepší umístění.

Juniorky po parádně rozehrané první polovině loňského ročníku extraligy kvůli zraněním a dlouhodobějším nemocem některých klíčových hráček musely z medailových ambicí slevit a smířit se se 7. místem v republice.

Vzhledem k tomu, že z loňského týmu zůstaly v kádru pouze čtyři hráčky, bylo nutné tým doplnit kvalitními volejbalistkami. Snahou družstva bude pod taktovkou Miroslava Lakomého navázat na výsledky z posledních let.

Ženy, které hrají nejvyšší soutěž, tedy extraligu, obsadily v uplynulém ročníku pěkné 4. místo. Bylo to nejlepší umístění družstva za dobu působení v extralize. V říjnu byl zahájen nový soutěžní ročník.

Ženy prohrály jak úvodní mistrovský zápas u nováčka v Prostějově, tak i druhé utkání s úřadujícím mistrem v Brně 1:3. Před prvním domácím utkáním jsme se tedy proto zeptali na několik otázek Jaroslava Matěje, trenéra družstva žen.

K jakým změnám došlo v kádru přerovských volejbalistek před novou sezonou?

Z družstva odešly hráčky Krejčířová, Hrabalová, Nucová, Nakládalová, Fiedlerová a Míčková. Tým však byl na druhé straně doplněn o nové tváře - Kotounovou, Chadimovou, Dobrou a Mihálovou. V jednání jsme ještě s dalšími dvěmi až třemi hráčkami.

Jaká je tedy sestava, která zahájila soutěžní ročník?

Soutěžní ročník zahájily nahrávačky Eliška Michnová, Petra Zajícová, Martina Dřímalová, blokařky Petra Dýčková, Gabriela Maslaňáková, Hana Kotounová, smečařky Dana Šamořilová, Slávka Mihálová, Karolina Dobrá, Markéta Novotná, Terézia Remešová (Balážová), Monika Čtveráčková, Simona Mahlerová a libera Petra Kapavíková a Julie Chadimová.

Kdo tvoří realizační tým žen PVK Přerov Precheza?

Prvním trenérem jsem já, druhý trenér je Rostislav Hanzelka a statistikem se stal Peter Birčák. Realizační tým bychom ještě rádi doplnili o kondičního trenéra, terapeuta a případně asistenta.

Můžete popsat přípravné období družstva.

V průběhu srpna jsme se zaměřili na kondiční přípravu v Přerově a Hranicích. Dále jsme se zúčastnili kontrolního turnaje v Senici a poslední srpnový týden jsme kondiční přípravu absolvovali v Luhačovicích. Září už potom bylo věnované mimo kondiční přípravy také herní činnosti. Důležitá pro nás byla také účast na turnajích v Brně, Žilině, Olomouci, Přerově a Praze. Výsledky na těchto turnajích nebyly rozhodující, šlo nám především o sehrání družstva a nácvik mnoha herních činností.

Jaké máte sportovní cíle v již rozběhnuté sezoně?

Extraliga byla rozšířena na deset družstev a bude velmi vyrovnaná. Přesto chceme minimálně obhájit loňské pozice a bojovat o medaile. Na domácí půdě se přerovské volejbalistky představí již tuto sobotu, kdy od 18 hodin budou hrát v hale SK Přerov extraligové utkání proti celku Mittal Ostrava.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika