PVK Přerov Precheza B - VSK Univerzita Brno 3:0 (16, 24, 15)

Hosté přijeli jen v sedmi lidech a i tento faktor leccos napovídal o přístupu brněnského celku k utkání. První set byl z obou stran herně nevyrovnaný, plný nevynucených chyb. Soupeř ovšem chyboval daleko více, a proto také v úvodním dějství zaznamenal pouze 16 bodů.

Po změně stran se Brno zlepšilo a oba celky se přetahovaly o každý míč, i když domácí byli neustále v mírném vedení. Univerzita ale v závěru vyrovnala na 22:22 a dokonce měla i setbol. Přerovu se však podařilo uhrát tři body v řadě, vyhrát i druhý set a definitivně tak zlomit odpor soupeře.

Třetí a zároveň poslední sada vyšla domácím na jedničku. Na co sáhli, to se jim podařilo a výsledkem toho bylo jen patnáct bodů soupeře a jednoznačné vítězství 3:0 na sety.

Sestava PVK Precheza B: Formelová, Hrudíková, Urbánková, Masná, Vaňková, Rabinová - L. Lehnertová, D. Lehnertová, Dvořáková, Velešíková, Dokoupilová.

„I když výsledek je jednoznačný, první dva sety se mi vůbec nelíbily. Dělali jsme spoustu laciných chyb a míče zadarmo jsme nedokázali zpracovat a položit na zem. Díky tomu, že soupeř přijel utkání jen odehrát, tak se nám podařilo jednoznačně zvítězit.“

„Jak jsem viděl sestavu brněnských, tak jsem dal příležitost všem hráčkám z lavičky. Nejvíce bodující hráčkou nebyla kupodivu kapitánka Hrudíková, ale blokařka Vaňková, která měla devět úspěšných bloků a dařilo se jí také v útoku,“ řekl Peter Birčák, kouč vítězného celku.

Přerovské volejbalistky tedy vyhrály již šesté utkání ze sedmi a jsou s jednobodovým náskokem v čele! Klíčový zápas sezony je však teprve čeká, a to již o víkendu, kdy zajíždějí na palubovku druhých Nuslí. Mezi těmito dvěma celky se s největší pravděpodobností rozhodne o vítězi finálové skupiny.