Přerovské kadetky jsou na tom bohužel obráceně. Ty se snaží obsadit jedno ze dvou postupových míst do vyřazovacích bojů v konkurenci šesti týmů.

Juniorky jsou zatím šesté

PVK Olymp Praha - PVK Přerov Precheza 3:0, 3:0

Přerovské juniorky zahájily finálovou účast v extralize u jednoho z favoritů soutěže. Přestože výsledek hovoří o jasné převaze domácího celku, hlavně první utkání bylo velmi vyrovnané a Přerovanky si zápas prohrály v koncovkách všech setů, kde se dopouštěly až školáckých chyb.

Ve druhém utkání byl již Olymp lepší a svou agresivní hrou nedal soupeři žádnou šanci na zvrat v utkání.

PVK Přerov Precheza - VK TU Liberec 1:3, 3:0

Do prvního utkání na domácí půdě nastoupily juniorky PVK velice soustředěně a průběh úvodního setu měly pod kontrolou.

Za stavu 22:16 však z nepochopitelných důvodů polevily, pokazily pár jednoduchých míčů, znervózněly a soupeře dostaly do hry. Koncovku setu sice ještě zvládly, ale ze hry Liberce bylo patrné, že chce nabídnuté šance využít.

Druhý set byl jednoznačně v režii hostujícího družstva a průběh hry se neměnil ani v polovině setu třetího. Až v koncovce se domácím podařilo odskočit na 24:20. Za tohoto stavu však opustilo přerovské hráčky štěstí a koncovku setu nakonec uhráli 28:26 hosté.

Po takto prohrané sadě se tým totálně položil a soupeři doslova daroval vítězství 3:1. Do druhého zápasu nastoupil PVK jako vyměněný. Po celé utkání držel soupeře pod tlakem a po hodině hry uštědřil Liberci drtivou porážku 0:3.

„Je velká škoda, že holky pustily dobře rozehrané první utkání. Bohužel nemáme v týmu osobnost, která by družstvo zvedla v momentech, kdy se nedaří. Pokud se však hráčky na utkání soustředí, dokážeme hrát velice kvalitní volejbal, což jsme divákům dokázali v odvetě s Libercem,“ řekl Miroslav Lakomý, trenér přerovských juniorek.

Po odehraných dvou kolech jsou Přerovanky ve finálové skupině šesté s dvoubodovou ztrátou na čtvrtou Plzeň, se kterou se o tomto víkendu střetnou na její palubovce.

Kadetky hrály tři tiebreaky

VSK Český Krumlov - PVK Přerov Precheza 3:2, 2:3

Úvodní střetnutí bylo z obou stran vyrovnanou partií. Přerov mohl svého soupeře bez problémů porazit, ale v prvních čtyřech setech udělal nespočet nevynucených chyb, což ho sráželo do kolen.

O vítězi musela rozhodnout zkrácená sada, která začala lépe pro hosty. Kadetky PVK vedly 5:2, ale od tohoto stavu zaznamenaly pouhý bod a utkání prohrály vlastními chybami.

Druhé měření sil bylo ze strany hostujícího celku bojovnější, ale ještě pořád to nebylo podle představ trenéra Derycha. Přerov měl namále ve třetím setu, který vyhrál až 37:35 a vynutil si tiebreak. Ten přerovská děvčata zvládla a domů si odvezla alespoň jedno vítězství.

PVK Přerov Precheza - SK Hlincovka 1:3, 2:3

Družstvo PVK se celý týden připravovalo na dvojutkání s Hlincovkou a na tento souboj bylo dobře nachystáno. Pokud ale hráčky při utkání nedbají rad a pokynů svého trenéra, jen těžko mohou vyhrát.

To se také potvrdilo v obou zápasech. Soupeř hrál trpělivý volejbal, nekazil míče a čekal, až domácí udělají chybu. Tato taktika se Hlincovce vyplatila a soupeř po právu vyhrál obě utkání.

„Jsem nešťastný. Hráli jsme s jednoduchými soupeři, kteří byli k poražení. Chybí nám bojovnost, vůle po vítězství a obětavost pro tým, bez čehož se nedá vyhrávat,“ sklesle konstatoval přerovský trenér Michal Derych.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika