Kadetky hrající v tabulce o dvě volná místa do play-off podlehly jak Slavii Praha, tak Českému Krumlovu a finálová osmička je pro ně již nadobro ztracena. Naopak ještě musejí bojovat, aby se vyhnuly baráži o sestup.

Juniorky

SG Plzeň-Slavia - PVK Přerov Precheza 3:0 a 0:3

Oba týmy dělily v tabulce před vzájemným střetnutím jen dva body a čekal se tedy lítý boj. Přerov vedl v koncovce prvního setu 23:22, v samotném závěru ale udělal dvě chyby a úvodní dějství prohrál. Neuhraná koncovka zanechala na hostujících volejbalistkách stopy pro další vývoj utkání.

Precheza nezachytila druhou sadu, prohrávala 1:10 a doslova ji odevzdala soupeři. Naděje svitla ve třetím setu. Děvčata kolem trenéra Lakomého vedla 16:13 a vše se zdálo být na dobré cestě.

Plzeň ale v tento okamžik uhrála se štěstím těžké balony, vyrovnala a koncovku si již pohlídala. Druhé utkání mělo stejný průběh jako úvodní střetnutí, jenže v opačné režii.

Po prohrané koncovce první sady 24:26 se domácí zhroutili a zbylé dva sety byly jasně v režii přerovských děvčat. „Družstvo si zaslouží pochvalu za předvedený bojovný výkon a dokázalo si, že je schopné hrát s takovým soupeřem, jako je Plzeň,“ řekl Miroslav Lakomý, kouč přerovských juniorek.

PVK Přerov Precheza - PVK Olymp Praha 0:3 a 0:3

Pokud chtěly domácí juniorky pomýšlet na minimálně čtvrtou příčku pro lepší nasazení do play-off, musely alespoň jednou zvítězit, což se bohužel nepodařilo.

V prvních dvou setech se hrál vyrovnaný volejbal a Přerov měl v některých fázích dokonce navrch. Bohužel neuhrál dvě koncovky, přestože v prvním setu vedl 19:15 a ve druhém 21:16. Ve třetím dějství domácí téměř neexistovali a Olymp si již v poklidu došel pro vítězství.

Druhé utkání mělo totožný průběh jako třetí set úvodního měření sil, kdy soupeř přehrával Prechezu ve všech činnostech a snadno zvítězil 3:0. Do konce finálové skupiny zbývá přerovským juniorkám odehrát už jen čtyři zápasy, a to v Liberci a doma s Plzní.

Jen v případě maximálního bodového zisku však mají děvčata PVK šanci na umístění v první čtveřici.

Kadetky

SK Slavia Praha - PVK Přerov Precheza 0:3 a 3:2

Hostující volejbalistky byly na utkání dobře připravené a věděly, co soupeř hraje. Měly také dobrý vstup do prvního střetnutí. Dařilo se jim blokovat ústřední hráčku Slavie, což mělo velký vliv na průběh celého zápasu. Přerov byl nahoře, převyšoval domácí celek ve všech činnostech a zaslouženě zvítězil.

Před druhým utkáním varoval trenér Derych své svěřenkyně, aby neusnuly na vavřínech. To se bohužel stalo a hosté prohrávali 0:2 na sety. Poté se ale zvedli a dotáhli bojovné utkání až do zkrácené páté sady. V té měl Přerov mečbol, ale nedokázal jej využít a nakonec prohrál. „Konečně jsme hráli volejbal podle mých představ. Byla to zatím nejlepší utkání v sezoně,“ konstatoval Michal Derych, přerovský kouč.

PVK Přerov Precheza - VSK Český Krumlov 1:3 a 0:3

V prvním setu úvodního střetnutí domácí plnily taktické pokyny a svému soupeři dovolili uhrát jen 14 bodů. Po změně stran bylo ale vše jinak. Výkon PVK se změnil jako den a noc a prim hrál Český Krumlov, který dovedl utkání do vítězného konce. Ve druhém střetnutí se obraz hry nezměnil a hosté si tak odvezly čtyři body.

„Byl to jednoduchý soupeř. Bohužel družstvo ale nepodržely klíčové hráčky,“ dodal Michal Derych, který svůj tým vedl naposled, jelikož byl v pondělí ze své funkce odvolán. Přerovské kadetky mají o víkendu ligové volno, čeká je však pohárový souboj v Plzni, kde budou především zkoušet různé herní varianty.