Přerov posilněn prvními dvěma vítězstvími jel v sobotu pod Ještěd v dobré náladě, která jej však opustila po úvodní a zároveň poslední vítězné sadě.

VK TU Liberec - PVK Přerov Precheza 3:1 (-18, 16, 17, 25)

V novém roce „znovuzrozený“ Přerov vstoupil do zápasu tou pravou nohou a úvodní sadu vyhrál o sedm bodů. Po změně stran byl ale výkon hostujícího celku malátný, čehož Liberec dokonale využil a srovnal. Precheza prospala i třetí dějství a soupeř šel do vedení.

Čtvrtý set byl bohužel pro přerovské volejbalistky poslední. Snažily se vynutit si rozhodující zkrácenou sadu, ale domácí byli proti a za hodinu a půl zvítězili 3:1 na sety.

„Bylo to nejslabší střetnutí, co děvčata odehrála pod mým vedením. Byl jsem nemile překvapen, že utkání mělo takový průběh. Myslel jsem, že zúročíme ty dvě vítězná střetnutí, ale nestalo se tak. Soupeř hrál lépe, dobře servíroval i nahrával, kdežto my jsme dělali spoustu individuálních chyb,“ řekl po utkání Vladimír Sirvoň, trenér hostujícího celku.

Přerov tedy prohrál poměrně hladce u osmého Liberce, což domácím zajistilo upevnění si poslední postupové příčky do play-off. Univerzita má teď dva body k dobru na PVK, který se ale musí soustředit spíše na boj o záchranu.

Jedno z nejdůležitějších střetnutí letošního ročníku čeká přerovská děvčata ve čtvrtek 14. února od 18 hodin, kdy se doma utkají s posledním Tatranem Střešovice.

Půjde o veledůležitý souboj dvou týmů, mezi kterými se bude s největší pravděpodobností rozhodovat o bytí a nebytí ve volejbalové extralize žen.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika