PVK Přerov Precheza – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (22, 23, 20)

Před utkáním na tom byly oba celky téměř shodně. Prohrály své dva zápasy a Frýdek-Místek dokonce nezaznamenal ani jeden vítězný set. Sobotní utkání tedy bylo pro oba soupeře velmi důležité.

Mnohem lépe jej zvládly domácí přerovské hráčky, které soupeři nedovolily uhrát ani jeden set. Na své konto si připsaly letošní první dvoubodový zápas a nechaly tak zapomenout na start loňského ročníku, kdy na premiérové vítězství čekaly až do devátého kola.

Pozornější fanoušek si určitě již při rozcvičování před zápasem všiml, že v přerovském dresu je nová tvář. Je jí Martina Chromečková, která přišla na hostování z Olomouce. Zotavuje se sice po zranění, ale všichni doufají, že její výkonnost bude stoupat a že bude platnou hráčkou.

Nejen začátek, ale i celé utkání bylo dosti vyrovnané a o vítězi jednotlivých setů rozhodovaly až jejich koncovky. V úvodní sadě vedl Frýdek 22:19. Závěr však patřil domácím hráčkám, které zaznamenaly šest bodů v řadě a důležitý první set dotáhly do vítězného konce.

Po změně stran šel PVK okamžitě do vedení a vypracoval si až pětibodový náskok. Soupeř však ukrajoval bod po bodu, až srovnal na 19:19. Dostal se dokonce i do vedení, ale domácí děvčata zachovala chladnou hlavu a vyhrála i druhý set.

Třetí dějství bylo opět velmi vyrovnané a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Závěr si však volejbalistky Prechezy pohlídaly, zvítězily 25:20 a po téměř hodině a půl se mohly před dvěma stovkami diváků po právu radovat z letošního prvního vítězství.

Přerovský kouč Juraj Mišík po utkání řekl: „Jsem moc rád, že se nám podařilo zvítězit, protože náš vnitřní týmový tlak byl po zlém výkonu na Slavii již dost velký. Děvčata trénovala v týdnu velmi dobře, protože věděla, že je čeká těžké a hlavně důležité utkání. Oby týmy byly před tímto střetnutím ve stejné pozici, kdy se jim ještě ani jednomu nepodařilo zvítězit.”

„Jsem spokojený, že jsme uhrály všechny koncovky setů a hlavně tu první, která byla hodně důležitá. I prostřední sadu jsme zvládli. Malou obavu jsem měl ve třetím setu, když se to začalo lámat, ale družstvo to ustálo a koncovku již drželo slušně pod kontrolou. Závěrem bych chtěl pochválit celý tým za solidní výkon.”

Sestava PVK Precheza: Kotounová, Goliášová, Dřímalová, Hrabalová, Dýčková, Mrázková, libero Kapavíková – Míčková, Chromečková, Baštanová, Zápotočná, Zajícová.

Další utkání hrají volejbalistky PVK v pátek 10. října v Prostějově. Poté budou jedno kolo stát a v sobotu 25. října odjíždějí do hlavního města, kde se utkají se Střešovicemi.