Starší žáci letos zvládli finálové turnaje nad očekávání s přehledem a před závěrečným měřením sil v Děčíně potřebovali k jistotě titulu dvě výhry ze tří zápasů, bez toho, aniž by se museli ohlížet na výsledek zápasů o tři body druhé Plzně.

V prvním utkání změřili své síly mladí vodní pólisté s domácím SK Děčín. Úvodní čtvrtina skončila 2:2 a domácí tým si dokázal vypracovat řadu šancí.

O zápase rozhodla třetí část hry, kdy se Přerov sérií čtyř gólů ujal vedení 7:3. Mohl se spolehnout na svého kapitána Holibku, který pěti góly přispěl ke konečné výhře 9:4. Ve druhém zápase se hráči KVP střetli s průběžně druhou Plzní.

Na ukazateli svítil po půli zápasu stav 3:3. Utkání rozhodla větší jistota obranných řad Přerova, kterou dirigovali Kopečný s Levinským, přičemž velmi dobře zahrál mladý obránce Čagánek. Stejně jako proti Děčínu si KVP vybudoval rozhodující náskok ve třetí části hry, kdy se trefili Holibka, Levinský a dvakrát Mohyla.

V 18. minutě to bylo 7:4. V předposlední minutě ještě upravil na konečných 8:4 opět Holibka a bylo jasné, že Přerov se po dvou letech opět stane mistrem republiky v kategorii starších žáků.

Nic na tom nemohl změnit ani poslední zápas proti Fezku Strakonice. Mladý strakonický tým podal v posledním zápase proti KVP sympatický výkon. Přerov dokázal zvítězit i v závěrečném střetnutí 8:7 a zaslouženě převzal zlaté medaile.

Letošní sezonu starších žáků zhodnotil trenér Petr Přikryl: "Kluci letos odvedli velmi dobrý týmový výkon a na některých bylo vidět, že jim velmi pomohlo zapojení do tréninků dorostenců. Věřím, že to bude motivace i pro další mladší hráče, aby na sobě dále pracovali.

Ročníky 1994, 1995 mají v sobě hráčský potenciál a pevně věřím, že se budou do budoucna prát o medaile v mladších a starších dorostencích. Osobně jsem před sezonou věřil v medailové pozice, ale že to bude první místo s tak velkým bodovým náskokem, tak to bylo příjemné překvapení."

Výsledky KVP Přerov: - SK DĚČÍN 9:4, branky: Holibka 5, Levinský 2, Mohyla, Machala 1, - KVS PLZEŇ 8:5, Holibka 3, Mohyla a Levinský 2, Kopečný 1, - FEZKO STRAKONICE 8:7, Mohyla 5, Holibka 2, Čagánek 1. Medaile, a to bronzové získali v přeboru mladších žáků nejmladší hráči KVP Přerov.

Výsledky KVP Přerov: - SK DĚČÍN 5:12, Fojtík 3, Mádr a Sečka 1, - FEZKO STRAKONICE 16:3, Mohylová a Fojtík 5, Majer 3, Redr 2, Sečka 1, - SLÁVIA PRAHA 5:9, Fojtík 3, Mohylová 2.

Sestava: Lasák, Sečka, Redr, Mádr, Koplík, Mohylová, Špunar, Fojtík, Stiborek, Majer.