V důležitých bojích o play-off se domácím podařilo jednou zvítězit, ovšem o tom, jestli letos budou hrát o medaile, se rozhodne až v posledním kole.

Chystáme video

Přerovský trenér Petr Gazda ještě nemohl v obou utkáních počítat se službami Martina Komínka, který dostal za prohřešek vůči rozhodčímu z minulého kola poněkud tvrdý trest, a to stopku na tři zápasy.

KVP Přerov - Spolchemie Ústí nad Labem 6:2 (2:1, 0:1, 1:0, 3:0)

Lépe do střetnutí vstoupili hosté, kteří se hned v první minutě ujali vedení. Zanedlouho však srovnal přerovský kapitán Jiří Otáhal a před první sirénou poslal KVP do vedení Novák.

Na začátku druhého dějství Ústí vyrovnalo, ale to ještě netušilo, že právě zaznamenalo poslední branku v utkání, jelikož obrana hráčů v bílých čepičkách v čele se spolehlivým gólmanem Ludvíkem předváděla po celé utkání, ale hlavně ve druhém poločase, skvělý výkon.

Spolchemie druhou trefou srovnala na 2:2 a za tohoto stavu se také měnily strany. Ve třetí osmiminutovce padla jediná branka, a to zásluhou Küschnera, který tak KVP poslal do závěrečné části s lepší výchozí pozicí.

V té již Přerov jasně dominoval, když opět neinkasoval a soupeři nasázel tři góly.

Branky: Novák 2, Küschner, J. Otáhal, Přikryl a Chromčík po 1.

KVP Přerov - Spolchemie Ústí nad Labem 7:11 (2:3, 1:6, 3:2, 1:0)

Utkání bylo od samého začátku vyrovnané. Do vedení se dostali hráči KVP zásluhou Snášila, hosté však dvěma góly stav otočili. Do konce prvního dějství oba celky ještě jednou skórovaly a Ústí tedy bylo ve vedení 3:2.

Ledovou sprchu připravila Spolchemie pro domácí hráče v rozmezí 10. - 14. minuty, kdy zaznamenala pět branek a výrazně tak poodskočila. Vpoločase byl stav 3:9. Po změně stran se domácí snažili vrátit do utkání.

Třetí i čtvrtou část vyhráli, ale pouze o jednu branku, což znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku. Branky: J. Otáhal a Chromčík po 3, Snášil 1.

Sestava KVP Přerov: Ludvík - Přemyslovský, Koplík, R. Otáhal, Novák, G. Gazda, Küschner, Snášil, Fojtík, Jurčík, J. Otáhal C, Stejskal, Přikryl, Chromčík.

„První utkání bylo až do poslední čtvrtiny hodně vyrovnané a soupeři jsme utekli až v závěrečné osmiminutovce. I když výsledek 6:2 vypadá na jednoznačné utkání, byl to pravdou velice vyrovnaný zápas. Pochvalu zaslouží všichni hráči v čele s gólmanem Ludvíkem, který podal opět perfektní výkon.“

„Začátek večerního zápasu byl opět vyrovnaný. To, co se nám povedlo v poslední čtvrtině prvního utkání, to se podařilo Ústí ve druhém dějství odvetného utkání, kdy nám dalo šest branek a vybudovalo si rozhodující náskok. Snažili jsme se s vývojem utkání ještě něco udělat, ale soupeř si již vítězství nenechal sebrat,“ řekl Petr Gazda, přerovský trenér.

Až poslední desáté kolo tedy rozhodne, zda KVP Přerov letos bude hrát o medaili, nebo pro něj sezona skončí a obsadí předposlední páté místo zaručující setrvání v nejvyšší soutěži.

K tomu, aby se Přerov probojoval do play-off, musí dvakrát porazit pražskou Slavii. Nejdůležitější dvě utkání základní části se odehrají v sobotu 26. dubna v přerovském bazénu.