Pohár předsedy ČSVP získala v Olomouci brněnská Kometa, která ve finále porazila přemožitele KVP v semifinále – pražský Stepp. Přerov ovládl poměrem 12:9 souboj o bronz proti Slavii Praha, v úvodu s přehledem vyzrál i na Strakonice (18:11).

„Po dlouhé přestávce jsme měli možnost přímé konfrontace s týmy, které umístily první čtyřce minulého soutěžního ročníku, a také příležitost zjistit, jak si na začátku nové sezony stojíme. A musím říct, že ta konfrontace nedopadla vůbec špatně,“ hodnotil trenér KVP Přerov Radek Otáhal.

V týmu přivítal posily. Tomáše Kostelníka, který se vrátil ze svého působení v Holandsku, a Lukáše Nezhybu. Ten ještě loni působil v Slavia UK Bratislava a bojoval o titul v slovenské lize.

„Pochvala a díky patří všem hráčům týmu, do kterého se zase vrátila dravost, odhodlání a chuť vyhrávat. I přes jednu prohru se nemáme za co stydět, kluci odvedli velmi kvalitní výkon a jsem rád, že je pro nadcházející soutěžní ročník na čem stavět,“ doplnil Radek Otáhal.

Úvodní dvojzápas odehraje KVP již tuto sobotu v Hradci Králové.

Fotbalisté Přerova (v bílém) proti Tatranu Všechovice.
Penalta pro Přerov v infarktovém závěru? Všechovice nadávaly na rozhodčí

Prvenství pro starší žáky

Vodní pólisté KVP Přerov vstupují do sezony 2022/23. Starší žáci doma ovládli turnaj Poháru ČSVP.Vodní pólisté KVP Přerov vstupují do sezony 2022/23. Starší žáci doma ovládli turnaj Poháru ČSVP.Zdroj: KVP Přerov

Závěr října patřil také Poháru ČSVP starších žáků. A ti přerovští v domácím prostředí nezaváhali!

Zvítězili ve všech zápasech víkendového turnaje, ve kterém vyzvali týmy SK UP Olomouc, Stepp Praha, Slavia Praha a Kometa Brno.

„Vstup do nové sezony jsme výsledkově zvládli velmi dobře. Čtyři vítězné zápasy a postup do závěrečného turnaje poháru, který se odehraje 19. a 20. listopadu v Ústí nad Labem, jsou pro náš tým povzbuzením a zároveň motivací do dalších tréninků,“ uvedl trenér starších žáků Petr Přikryl.

Fotbalisté Vigantic (v černém) se rozloučili s podzimní části I. A třídy skupiny A v derby s Rožnovem pod Radhoštěm přesvědčivou výhrou 5:0. Lví podíl na ni měli největší hvězdy Vigantic Milan Baroš a René Bolf, kteří dali po jedné brance.
Za hvězdou na exkluzivní oslavě: Baroš dal gól, fanoušci Vigantic vás dostanou