V prvním zápase si KVP od úvodu druhé čtvrtiny postupně udržoval vedení, které navyšoval.

Premiéru v týmu mužů si odbyl teprve osmnáctiletý brankář Michal Svoboda, který po prvních zákrocích patřil k oporám týmu. V závěrečné čtvrtině KVP navýšil svůj náskok až o šest gólů a dotáhl duel do bezproblémové­ho konce.

KVS PLZEŇ – KVP PŘEROV 13:18 (4:3, 1:3, 3:4, 5:8)

Branky: Přikryl 5, Jurčík 5, Chromčík 4, Komínek 2, Mazánik 1, Derych 1.

V druhém utkání nastoupil Přerov proti favorizovanému domácímu týmu Spolchemii Ústí nad Labem, která celou loňskou sezónu vyhrála bez ztráty jediného bodu.

První čtvrtina patřila hostům, kteří aktivní hrou zaskočili domácí a brzy vedli 5–3. Přerov však své vyložené šance dále neproměňoval a zahazoval jednu šanci za druhou. V druhé části již bylo jasné, že KVP se zvrat nepodaří a trenér Otáhal tak šetřil hráče základní sestavy pro následující důležitý zápas s SK Děčín.

SPOLCHEMIE ÚSTÍ NAD LABEM – KVP PŘEROV 19:9 (3:5, 5:1, 5:3, 6:0)

Branky: Komínek 2, Jurčík 2, Mazánik 2, Derych 1, Ludvík 1, Dobeš 1.

Hned na úvod zápasu s Děčínem musel trenér KVP Otáhal řešit nepříjemnou situaci, kdy se zranil gólman Svoboda. Zdravotně indisponovaný byl navíc i náhradník Ludvík, což situaci ještě více zkomplikovalo. Do brány tedy musel obránce Beňa, který nečekanými zákroky pomohl k důležitému vítězství v poměru 9:12.

SK DĚČÍN – KVP PŘEROV 9:12 (3:4, 2:3, 4:2, 0:3)

Branky: Mazánik 4, Jurčík 3, Chromčík 2, Přikryl 2, Komínek 1.

„S předvedenou hrou jsem byl velice spokojen, i když mám za to, že jsme si z Ústí měli odvést plný počet bodů. Letos jsme dali dohromady opravdu dobrý tým, který je mnohem kvalitnější než ten loňský," zhodnotil počínání svých svěřenců trenér KVP Přerov Jiří Otáhal.

„Velice pozitivně na mě působilo především plnění taktických úkolů ze strany hráčů a také kolektivní souhra a myšlení. Ve hře máme stále rezervy, což je na začátku sezóny pochopitelné," dodal závěrem.

Právě v domácím turnaji, který se uskuteční 16. a 17. března se muži KVP Přerova představí před svými fanoušky.(ph)