V prvním zápase KVP změřil síly s SK Děčín. KVP se v zápase musel obejít bez letošní brankářské jedničky Svobody, kterého trápí zranění kolena, a tak v bráně zaskočil druhý brankář Němec, který zvládl svou úlohu. První čtvrtinu zápasu hráči KVP zahazovali jednu šanci za druhou, a tak po úvodní části zápasu to bylo 1:1. Druhou čtvtrtinu Přerov byl lepším týmem a ujal se vedení 5:3. Ve třetí části si vodní pólisté KVP vybrali slaší chvilku, a i přes řadu vyložených gólových šancí nedokázali soupeři vstřelit více než 1 gól, a naopak Děčín své šance bez problémů využil a ujal se vedení 8:6. V závěru tak KVP musel dotahovat dvougólovou ztrátu a na konečných 11:11 se jim podařilo vyrovnat minutu před koncem.

SK DĚČÍN – KVP PŘEROV 11:11 (1:1, 2:4, 5:1, 3:5)

Branky: Chromčík 6, Komínek 2, Přikryl 1, Hrabina 1.

První polovinu zápasu si Přerov i přes tlak nedokázal vytvořit větší gólový náskok. Naopak Západočeši šli poměrně snadno do vedení 8:4. Otočit zápas dokázal Přerov ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál 7:3 a i závěr zápasu patřil aktivním hráčům přerovského oddílu, kteří tak získali důležité body.

KVS PLZEŇ – KVP PŘEROV 12:13 (3:2, ,5:2, 3:7, 1:2)

Branky: Chromčík 4, Přikryl 3, Jurčík 3, Mazánik 3 .

Nedělní dopolední zápas domácí Stepp přesunul nečekaně do venkovního zápasu a než se hráči KVP stihli přizpůsobit venkovnímu hřišti, tak Stepp Praha brzy vedl 4:0. Do druhé čtvrtiny nastoupili domácí ve stejném aktivním tempu a v polovině to bylo 6:2.

Přerov se jen velmi pomalu dostával do zápasu a nedokázal vyzrát na výborně chytajícího brankáře Steppu Preiningera.

Zlepšený výkon v druhé části zápasu stačil KVP pouze na zkorigování na konečných 7:12.

STEPP PRAHA– KVP PŘEROV 12:7 (4:0, 2:2, 4:2, 2:3)

Branky: Mazánik 2, Komínek 2, Chromčík 2, Unger 1.

Sestava KVP: Němec, Derych, Mazánik, Hrabina, Jurčík, Beňa, Komínek, Unger, Přemyslovský, Přikryl, Chromčík.

Utkání zhodnotil trenér KVP Přerov Jiří Otáhal: „Bohužel s výsledkem turnaje nemohu být spokojený. Z Přerova jsme odjížděli s cílem získat v Praze plný počet bodů. Kluci hráli opravdu dobře, nicméně nás dostihla naše největší slabina, a to neproměňování gólových šancí. Z obrovského množství vyložených šancí jsme nedokázali skórovat, a to nás sráželo do kolen. Každý zápas jsme museli doslova vydřít. Těší mě však zjištění, že letošní tým má obrovskou sílu a kvalitu a má hlavně chuť kolektivně se poprat o dobrý výsledek."(ph)