S bilancí 5 výher a 1 porážky jsou v průběžné tabulce s 10 body na 2.místě jen o skóre za vedoucí Spolchemií Ústí nad Labem.

V prvním zápase KVP změřil síly se Steppem Praha. Domácí vodní pólisté od úvodu diktovali tempo hry. Navyšovali své vedení, při čemž v půli vedli už 7:2. I třetí čtvrtina měla obdobný průběh a příležitost tak mohli dostat všichni hráči z lavičky.

KVP Přerov – Stepp Praha 12 – 4 (3–0, 4–2, 3–1, 2–1)

Góly: Chromčík 4, Mazánik 3, Přikryl 1, Hrabina 1, Jurčík 1, Komínek 1, Dobeš 1

Ve druhém zápase změřil KVP síly s TJ Tábor. Jihočeši neočekávaně ve svém úvodním zápase potrápili favorizovanou Spolchemie Ústí nad Labem, která o své výhře 13:10 rozhodla až v závěrečných minutách.

Přerov si v úvodní čtvrtině aktivní hrou vypracoval řadu šancí, ale i přes úvodní tlak to bylo po první čtvrtině 3:3. V 9. minutě se Tábor poprvé a naposled ujal vedení 4:3. Pak už ale aktivita patřila domácím. Trenér KVP Otáhal v tomto zápase přesunul útočníka Filipa Mazánika na levé křídlo a to se ukázalo jako dobrý tah. Mazánik podal vynikající výkon, který podpořil 10 vstřelenými brankami.

KVP Přerov – TJ Tábor 19 – 9 (3–3, 6–2, 5–2, 5–2)

Góly: Mazánik 10, Komínek 3, Chromčík 3, Přikryl 1, Hrabina 1, Dobeš 1.

Vrátit porážku, tak to byla jasná meta KVP. Domácí od úvodu zahazovali jednu vyloženou šanci za druhou, zatímco zkušení Severočeši školili v efektivitě a od úvodu si udržovali vedení.

Do vedení se Přerov dostal až v 21. minutě. Obrat se domácím podařil ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli v poměru 4:1. V závěrečné čtvrtině domácí odskočili soupeři na rozdíl 3 branek. Ústečtí se snažili utkání ještě, ale závěr zápasu si přerovská obrana již pohlídala a završila tak utkání do vítězného konce.

KVP Přerov – Spolchemie Ústí nad Labem 12 – 11 (3–3,2–3,4–1,3–4)

Góly: Mazánik 5, Chromčík 4, Jurčík 2, Hrabina 1.

Sestava KVP Přerov: Svoboda, Beňa, Derych, Mazánik, Hrabina, Jurčík, Kopečný, Dobeš, Komínek, Unger, Přikryl, Chromčík.

„Z úvodních šesti zápasů jsme pět dokázali vyhrát a jsme na druhém místě tabulky, takže určitě můžeme být spokojeni. Naše hra má však ještě prostor na zlepšení. V obranné fázi se nám dobře daří plnit taktické pokyny. V útočné si vypracujeme řadu šancí, ale máme malou úspěšnost zakončení. Pak se na každý gól hodně nadřeme a utkání pak zbytečně zdramatizujeme," zhodnotil počínání týmu Petr Přikryl, kapitán KVP Přerov.

„Věřím, že se vše bude postupně zlepšovat. Tým podává dobré kolektivní výkony a jde vidět, že v této sezóně se podařila sestavit dobrá parta hráčů, která má šanci se poprat o nejvyšší příčky," dodal v návaznosti. (ph)