První polovina utkání patřila hráčům Přerova, kteří ji vyhráli 4:1. Ve třetí čtvrtině však nedokázali vstřelit gól a spalovali jednu šanci za druhou. Kometa dokázala houževnatým výkonem srovnat na 4:4. Závěr zápasu rozhodly přesilové hry. Ve 25. minutě Chromčík využil početní převahu Přerova, Kometa odpověděla následně stejným způsobem. Při další početní výhodě Komety znamenal rychlý protiútok Přerova vyloučení na straně hostů. Kristián Holibka poté prostřelila gólmana Šulce a upravila tak na konečných 6:5 pro domácí. Oporou Přerova byl také gólman Libor Mořkovský, který vynechal pro zranění podzimní část a nyní výbornými zákroky podržel svůj tým.

"Vstup do zápasu byl z naší strany trochu nervózní. Nemohli jsme se dlouho střelecky prosadit. Po více jak měsíční herní pauze jsem to ale očekával. Pauzu jsme vyplnili velice kvalitní přípravou, ve které jsme toho hodně naplavali a z mého pohledu tým vypadá vyrovnaný a silný. Důležité však je, že jsme Kometu doma porazili, protože je to přímý konkurent v boji o play-off," pověděl kapitán Přerova Jiří Otáhal.

„Zápas byl zbytečně dramatický a neproměňování našich vyložených šancí, hlavně tří pokutových hodů, nás stál spoustu psychických sil. Po polovině zápasu mohlo být rozhodnuto. Místo toho jsme se trápili až do konce. Hodně nás také podržel svými skvělými zákroky brankář, který se po zranění vrací do formy. Pokud se nám podaří zvýšit efektivitu našich útoků, tak určitě budeme hrát o medaile," dodal.

V průběžné tabulce 1. ligy patří přerovským pólistům druhé místo. Další domácí zápas odehrají v sobotu 14. února v 10.15 hodin.

KVP Přerov – Kometa Brno 6:5 (2:1, 2:0, 0:3, 2:1)

Branky: Holibka 1, F. Mazánik 1, Komínek 1, J. Otáhal 1, Přikryl 1, Chromčík 1. (ph)