KVP Přerov – KVS Plzeň 11:10 (0:5, 1:2, 4:2, 6:1)

Domácí nezačali vůbec dobře a první čtvrtinu po nevýrazném výkonu prohráli 0:5. Ani ve druhé části se obraz hry nezměnil a Plzeň navýšila svůj náskok na 1:7. Blýskat na lepší časy se začalo po změně stran, kdy mladý přerovský tým přidal na důrazu a vytvořil si tlak. V posledním dějství poté dokonal obrat už téměř ztraceného zápasu, čtvrté dějství vyhrál 6:1 a celkově tedy 11:10.

Branky: Jurčík 3, Mazánik F. 3, Přikryl 2, Chromčík 1, Derych 1, Mohyla 1.

KVP Přerov – TJ Tábor 15:14 (3:5, 6:2, 3:4, 3:3)

Úvod zápasu vyšel domácím o poznání lépe než proti Plzni a brzy na ukazateli svítilo skóre 3:1. Tábor však slepenými góly otočil na 3:5. Přerov i ve druhé části pokračoval v aktivní hře a v poločase už vedl 9:7. I přes řadu šancí si však nedokázal vypracovat větší než dvoubrankový náskok a soupeř se tedy po celý zápas držel na kontakt. Rozhodující náskok (14:11) si KVP vypracoval ve 26. minutě a Tábor na dorovnání už neměl síly.

Branky: Chromčík 5, Přikryl 3, Jurčík 3, Mazánik F. 2, Derych 1.

KVP Přerov – Stepp Praha 13:8 (2:1, 5:2, 5:1, 1:4)

V posledním zápase byli hráči Přerova aktivnější, postupně zvyšovali svůj náskok až na 12:4 a poslední čtvrtinu tak mohli odehrát v poklidu. Svůj premiérový start za tým mužů navíc gólem oslavil mladý dorostenec Jan Preget.

Branky: Chromčík 5, Jurčík 3, Mazánik F. 2, Přikryl 1, Derych 1, Preget 1.

Sestava KVP Přerov: Němec – Preget, Derych, Mazánik F., Jurčík, Mohyla, Levinský, Přikryl, Unger, Kopečný, Přemyslovský, Chromčík. Trenér: Jiří Otáhal.

„Před sezonou jsem vůbec netušil, jak bude náš herní projev vypadat. Ovšem po skoro čtyřech měsících systematické přípravy, kdy všichni kluci poctivě dřeli, jsem se ujistil, že i tak omlazený tým může hrát druhou ligu a dokonce se může pohybovat v jejím čele,“ přesvědčil se trenér Otáhal.

„Celý domácí turnaj jsme se snažili odehrát dobře především po taktické stránce. Zejména mladší hráči se musí naučit plnit taktické příkazy, což se nám vesměs dařilo. Až na drobné individuální chyby jsem byl s výkonem spokojen. Dokonce jsem byl mile překvapen výkony některých hráčů,“ pochvaloval si.

Zároveň však ve hře svého týmu viděl i věci, na kterých je potřeba ještě zapracovat. „Nicméně zápasy mi poodhalily také spoustu nedostatků, kterými naše hra trpí. Na jejich odstranění teď budeme muset pečlivě pracovat na trénincích,“ dodal trenér Jiří Otáhal.

Další turnaj odehraje mladý tým KVP Přerov až o víkendu 11. – 12. února v Ústí nad Labem.

PAVEL HRUŠKA