UP Olomouc - KVP Přerov 7:4 (3:0, 1:1, 3:0, 0:3)

Hned na začátku hosté nevyužili přesilovou hru, když Přikryl nastřelil pouze tyč. Olomouc dokázala v první čtvrtině z minima vytěžit maximum a ze tří střel třikrát skórovala.

Naopak KVP se nedokázal prosadit ani jednou a domácí branku orazítkovala řada střel. Trefit se dokázal premiérově v nejvyšší soutěži mužů až v 19. minutě nejmladší přerovský hráč, teprve patnáctiletý nadějný dorostenec, Filip Mazánik. Olomouc dokázala odpovědět střelou z křídla a v poločase tedy vedla 4:1.

Mladý přerovský tým se v malém bazénu neměl šanci vůbec plavecky prosadit, střelecky pokračoval v neproměňování šancí a nejlepším olomouckým hráčem byl brankář Štverák. Soupeř velmi efektivně využil své nemnohé střelecké příležitosti ze střední vzdálenosti a ve dvacáté minutě zvýšil už na 7:1. V poslední čtvrtině rezignoval na útok a bránil výsledek.

Přerov dokázal jen snížit na konečných 4:7 a trochu překvapivě ztratil body. Branky: J. Otáhal, Chromčík, Snášil, F. Mazánik.

KVP Přerov - UP Olomouc 13:5 (3:0, 1:1, 5:1, 4:3)

V domácím utkání chtěl KVP oplatit soupeři nečekanou porážku z dopoledního utkání a tento plán se přerovským vodním pólistům podařil plnit od úvodního hvizdu. Po gólech Chromčíka, Snášila a J. Otáhala to bylo již ve čtvrté minutě 3:0. Druhá čtvrtina skončila nerozhodně 1:1, když nejprve hostující Schneider snížil a vzápětí kapitán KVP J. Otáhal odpověděl.

Třetí část hry byla plně v režii domácích hráčů, kteří v jejím průběhu vedli až 9:2. Přerov dokázal využít svého bazénu, jelikož Olomouc měla problémy na větším hřišti reagovat na rychlé přechody do útoku. Ve 28. minutě zvýšil na 11:3 Mário Mazánik a zdálo se, že utkání bude mít klidný konec.

O minutu později byl tentýž hráč vyloučen do konce utkání bez náhradníka za nesportovní chování vůči soupeři, když si po závaru před brankou soupeře poranil zápěstí. Přerov musel do konce zápasu přestát čtyřminutové oslabení. Olomouc na zvrat už neměla síly ani čas a střetnutí tak skončilo 13:5 pro domácí KVP.

Branky: J. Otáhal 4, Chromčík 3, M. Mazánik 2, Přikryl, Komínek, Snášil, Hrabina.

Sestava: Ludvík - F. Mazánik, M. Mazánik, J. Otáhal, R. Otáhal, Fojtík, Koplík, Hrabina, Snášil, Adolf, Komínek, Přikryl, Chromčík.

Pořadí po 8. kole: 1. Fezko Strakonice 15 bodů, 2. Spol. Ústí nad Labem 14 b., 3. SK Slavia Praha 8, 4. Stepp Praha 7, 5. KVP Přerov 6, 6. Sl. Hradec Králové 5, 7. UP Olomouc 3, 8. KVS Plzeň 2.

Přerov nyní čeká zimní pauza, přezimuje na pátém místě tabulky a v domácím bazéně odehraje svá další důležitá ligová utkání v boji o play-off 31. ledna proti Slávii Praha a Steppu Praha.

Mládež

V Přeboru starších žáků zajížděl KVP do Blanska, kde pořádala třetí turnaj základní části Kometa Brno. Mladí vodní pólisté dokázali porazit všechny své soupeře a před závěrečným domácím turnajem si v předstihu zajistili postup do jarních finálových turnajů.

Výsledky: KVP PŘEROV - KPS OPAVA 7:6, branky: Levinský 3, Holibka 2, Kopečný, Mohyla, - KOMETA BRNO 12:5, Holibka 4, Čech a Mohyla 2, Levinský, Zatloukal, Fojtík, Vaverka, - UP OLOMOUC 10:2, Mohyla 3, Levinský a Holibka 2, Čech, Mohylová, Preget.

Sestava: Svoboda, Čech, Machala, Levinský, Mohylová, Mohyla, Zatloukal, Vaverka, Fojtík, Holibka, Kopečný, Preget.

Pavel Hruška